تحلیل تکنیکال جفت ارز

NZDCAD

جمعه – 28 اردیبهشت 1402

قیمت درون کانال صعودی قیمت در نوسان است. با شرایط فعلی احتمالا قیمت در روند صعودی باقی مانده و به قیمت 0.8450 خواهد رسید. تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

جمعه – 25 اسفند 1402

کندل قدرتمندی که باعث شکسته شدن خط حمایت و شروع روند ریزش قدرتمندی شده است می تواند عامل اصلی رسیدن قیمت به کف قیمت ماهانه در عدد 0.8150 باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

جمعه – 6 بهمن 1402

محدوده های مقاومت و خطوط مقاومت ایجاد شده می تواند شتاب دهنده ریزش بیشتر قیمت شده و روند فعلی را تا سطح 0.8094 ادامه بده.

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

سه شنبه – 7 آذر 1402

 

شیب نزولی قیمت در کنار افزایش حجم معاملات فروش می تواند روند نزولی قیمت را تا خط حمایت در عدد 0.8220 همراهی کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

چهارشنبه – 3 آبان 1402

پس از شکسته شدن خط مقاومت قیمت توانست تا سطح 0.8060 رشد کند ولی با افزایش تعداد فروشنگان محدوده مقاومت قابل توجهی شکل گرفته است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

 شنبه – 15 مهر 1402

مقاومت قیمتی 0.82 مانع ادامه روند صعودی قیمت شد. قیمت با برخورد به این محدوده کندل های نزولی و قرمز رنگ خود را شروع کرده و تلاش می کند به صورت پله ای تا خط حمایت در عدد 0.8060 ریزش کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

شنبه – 10 تیر 1402

قیمت در زیر خط مقاومت در نوسان است. کندل های صعودی روز جمعه باعث نزدیک شدن قیمت به خط مقاومت شد. در صورتی که این نزدیکی باعث شکسته شدن خط مقاومت و عبور قیمت به سمت 0.83 شود می توان پایان روند نزولی را اعلام کرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

یک شنبه – 24 اردیبهشت 1402

دلار نیوزیلند در مقابل دلار کانادا در شرایط نزولی قرار دارد. این شرایط می تواند تا سطح 0.8262 که پایین ترین قیمت در یک ماه گذشته است ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD 

پنج شنبه – 17 فروردین 1402

کندل های نزولی و قرمز رنگ می توانند فروشندگان را برای ادامه روند نزولی تا رسیدن قیمت به 0.84 همراهی کنند.

NZDCAD 

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD 

یکشنبه – 21 اسفند 1401

تمام شرایط برای برخورد دوباره قیمت به خط حمایت فراهم شده است. در صورتی که خریداران تسلیم فروشندگان شوند، احتمالا قیمت تا سطح 0.84 ریزش خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD 

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD 

چهارشنبه – 26 بهمن 1401

خطوط مقاومت شکل گرفته می تواند ریزش قیمت را شدیدتر کرده و به سمت اهداف پایین تر مثل 0.8238 برساند. 

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD 

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD 

چهار شنبه – 5 بهمن 1401

قیمت پس از برخورد سوم به خط مقاومت ریزش قیمت را تا سطح 0.8660 انجام داده است. با این حال امکان برخورد و رسیدن قیمت به خط حمایت بسیار زیاد است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD 

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD 

چهار شنبه – 21 دی 1401

خط مقاومت می تواند دلیل اصلی برای ریزش قیمت تا محدوده حمایت 0.8443 باشد. در این مسیر نباید از محدوده حمایت 0.85 نیز غافل شد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZD CAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD 

پنج شنبه – 8 دی 1401

قیمت در شرایطی نتوانست از خط مقاومت عبور کند که در آخرین کندل ها تمایل به صعود دیده می شد. با این حال در آخرین کندل ثبت شده، تمایل به ریزش دیده می شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

تحلیل تکنیکال NZDCAD – یکشنبه – 6 آذر 1401

تحلیل تکنیکال NZDCAD – عبور قیمت از خط مقاومت و سقف کانال باعث شده است تا شیب حرکت صعودی به سمت 0.86 باشد. اما در صورتی که قیمت دوباره وارد کانال شود، می تواند با لمس کف کانال به قیمت 0.81 برسد.

اندیکاتور RSI – کامل ترین توضیح به همراه ویدیو

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD

تحلیل تکنیکال NZDCAD – چهار شنبه – 18 آبان 1401

دلار نیوزیلند در مقابل دلار کانادا در حال شکل گیری حالت فشردگی است. با این حال فروشندگان در تلاش هستند تا قیمت خط حمایت را لمس کند. باید دید واکنش بازار پس از لمس خط حمایت چه خواهد بود.
تحلیل تکنیکال NZD CAD

تحلیل تکنیکال NZD/CAD – پنج شنبه – 5 آبان 1401

تحلیل تکنیکال NZDCAD – بر اساس شرایط تحلیل تکنیکال می توان امیدوار بود که قیمت بتواند پس از روند اصلاحی که می تواند به سطح 0.79 داشته باشد، روند صعودی خود را تا سطح 0.805 ادامه دهد. از همین رو می توان برای قدرتمند تر شدن دلار نیوزلند تمرکز کرد.
اندیکاتور RSI – کامل ترین توضیح به همراه ویدیو
تحلیل تکنیکال NZD CAD

تحلیل تکنیکال NZDCAD – سه شنبه – 12 مهر 1401

فشردگی قیمت در تحلیل NZD/CAD مشخص است. با این حال احتمالا قیمت تلاش می کند تا به سطح 0.79 که مقاومت ماهانه است برسد.

تحلیل تکنیکال NZD/CAD – سه شنبه – 29 شهریور 1401

دلار نیوزیلند در مقابل دلار کانادا در زیر خط مقاومت در حال ریزش است. قیمت بارها تلاش کرد تا خط مقاومت را شکسته و روند صعودی خود را شروع کند اما هر بار ناموفق بوده است. با این حال احتمالا قیمت تلاش دوباره ای را برای رسیدن به خط مقاومت انجام خواهد داد.

تحلیل تکنیکال NZD CAD

تحلیل تکنیکال NZD/CAD – دوشنبه – 14 شهریور 1401

روند در جفت ارز NZD/CAD فشرده شده است. با این حال چون روند قبلی نزولی بوده است، روند پیش رو هم می تواند نزولی بوده و به سطح 0.785 برسد.

تحلیل تکنیکال NZD CAD

تحلیل تکنیکال NZDCAD – یکشنبه – 6 شهریور 1401

با کاهش ارزش دلار نیوزیلند در مقابل دلار کانادا، روند جفت ارز NZD CAD نزولی شده است. در این شرایط می توان انتظار داشت قیمت تا 0.78 ریزش کند. اما در صورتی که روند صعودی شود می توان انتظار داشت روند تا خط مقاومت در قیمت 0.82 رشد کند.
تحلیل تکنیکال جفت ارز NZDCAD
با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید ( یوتیوب ، تلگرام ، اینستاگرام ، توییتر )

نمایش همه جمع کردن

بررسی جفت ارز NZDCAD

جفت ارز NZDCAD به عنوان یک جفت ارز کالایی حساب می‌شود . چون هم دلار نیوزیلند و هم دلار کانادا وابسته به صادرات و واردات کالا هستند و در مقابل نوسانات قیمتی نفت ، چوب و مواد غذایی نوسانی می‌شوند . اصلی ترین بخش اقتصاد نیوزیلند مربوط به کارهای کشاورزی ، محصولات لبنی و گوشت است . اما اقتصاد کانادا بر پایه نفت استوار است .
در جفت ارز NZDCAD ارز NZD به عنوان ارز پایه و CAD به عنوان ارز متقابل قرار دارند . اساس اقتصاد نیوزیلند بر پایه صادرات مواد غذایی است و در مقابل کانادا بزرگترین تامین کننده نفت و انرژی آمریکا است .
جفت ارز NZDCAD
NZD مخفف دلار نیوزیلند و CAD مخفف دلار کانادا است . پول نیوزیلند از قدمت تاریخی بالایی برخوردار بوده و به بیش از ۱۶۰ سال قبل بازمیگردد . دلار نیوزیلند در سرزمین های نیو ، جزایر کوک ، توکلایو و جزایر پیتکرن استفاده می‌شود . اما در مقابل ارز کانادا در زمان های قدیم پوند بود که به مرور زمان و ایجاد تغییرات گسترده پوند تبدیل به دلار کانادا شد تا امکان معاملات آسان بین کانال و آمریکا ایجاد شود .


دلار کانادا تحت تاثیر سیاست ها و اوضاع اقتصادی آمریکا قرار دارد .‌ به صورتی که هر زمان شرایط اقتصادی آمریکا مناسب باشد و بتواند میزان نفت و گاز بیشتری از کانادا وارد کند ، ارزش دلار کانادا مثبت شده و رشد می‌کند و در مقابل مشکلات اقتصادی آمریکا باعث کاهش ارزش دلار کانادا می‌شود . در مقابل دلار نیوزیلند تحت تحت تاثیر شرایط اقتصادی استرالیا و کشور های اسیایی قرار دارد . چون بزرگترین شریک تجاری نیوزیلند کشور های استرالیا و چین هستند .
بانک مرکزی نیوزیلند مسئول کنترل تورم در نیوزیلند و حفظ ارزش دلار نیوزیلند است و در مقابل همین وظیفه را بانک مرکزی کانادا بر عهده دارد .

مهمترین اخبار های اقتصادی تاثیرگذار روی جفت ارز NZDCAD عبارتند از :

اخبار های مهم اقتصادی
نرخ بهره بانکی
تورم
بیکاری
حجم صادرات
حجم واردات
تراز تجاری
قیمت جهانی نفت خام
قیمت جهانی مواد غذایی

مهمترین اندیکاتور ها برای جفت ارز NZDCAD

مهمترین اندیکاتور ها NZDCAD
Average Directional Index (ADI)
Exponential Moving Average (EMA)
LINEARREG_ANGLE
Money Flow Index (MFI)
Moving Average Convergence Divergence (MACD)
Time Series Forecast (TSF)

مهمترین الگوهای تکنیکالی جفت ارز NZD/CAD

مهمترین الگوهای تکنیکالی NZDCAD
در هر یک از تایم فریم های معاملاتی در جفت ارز NZDCAD الگوهای کندلی مختلفی ایجاد می شوند . زمانی که تصمیم می گیرید در یک تایم فریم تحلیل و معامله کنید باید بدانید که به چه الگوهایی باید دقت و توجه کنید .
1 دقیقه : Advance Block
5 دقیقه : Belt-hold – Closing Marubozu – Long Line – Marubozu
15 دقیقه : —–
30 دقیقه : —–
1 ساعته : Engulfing Pattern
4 ساعته : Closing Marubozu
روزانه : Inverted Hammer
هفتگی : Belt-hold – Long Line
ماهانه : Hikkake

پیپ در هر کندل

پیپ در هر کندل NZDCAD
جفت ارز NZD CAD در هر کندل به طور متوسط میزان پیپ مشخصی را ثبت می کند که در زیر سایز هر کندل در تایم فریم های مختلف مشخص شده است .
1 دقیقه : 3.9 پیپ
5 دقیقه : 3.3 پیپ
15 دقیقه : 4.5 پیپ
30 دقیقه : 8.3 پیپ
1 ساعته : 14 پیپ
4 ساعته : 41.5 پیپ
روزانه : 92 پیپ
هفتگی : 130.5 پیپ
ماهانه : 271.4 پیپ

پرنوسان ترین ساعات روز

پرنوسان ترین ساعات روز NZDCAD
بیشترین نوسانات دلار نیوزیلند در مقابل دلار کانادا در ساعات 14 ، 13 و 12 صورت می گیرند ولی کمترین نوسانات روزانه در ساعات 5 ، 20 و 4 اتفاق می افتند . پس دقت کنید که اگر به دنبال معاملات کوتاه مدت هستید از ساعات پرنوسان استفاده کنید .

پرنوسان ترین روزهای هفته

پرنوسان ترین روزهای هفته NZDCAD
بیشترین نوسانات روزانه در جفت ارز NZDCAD در روز چهارشنبه رخ می دهند .  پس به اتفاقات و اخبار روز چهارشنبه دقت بیشتری نسبت به اخبار روزهای دیگر دقت کنید . ایام هفته بر اساس نوسانات روزانه به ترتیب زیر است :
چهارشنبه
سه شنبه
جمعه
پنج شنبه
دوشنبه

 

پر نوسان ترین روزهای ماه NZDCAD
بر اساس نوسانات اتفاق افتاده در یک ماه میلادی مشخص می شود که جفت ارز NZDCAD در روزهای 14 ، 16 و 20 هر ماه نوسانی بوده و در مقابل روزهای 9 ، 11 و 18 کم نوسان بوده و معمولا روند بازار به صورت رنج است .

تایم های سودساز

در جفت ارز NZDCAD تایم فریم های سودساز عبارتند از تایم های 15 دقیقه ، 30 دقیقه ، 1 ساعته و 4 ساعته و در مقابل تایم فریم های ضررده عبارتند از 5 دقیقه ، روزانه ، هفتگی و ماهانه  . پس می توان گفت جفت ارز NZDCAD مناسب برای معاملات میان مدت است و بهتر است برای معاملات بلند مدت از آن استفاده نکنید .

همبستگی حرکتی

همبستگی حرکتی NZDCAD
همبستگی بین جفت ارز های معاملاتی عبارت است از هماهنگی در حرکت های صعودی یا نزولی . یعنی باید بدانید زمانی که جفت ارز NZDCAD صعودی می شود کدام جفت ارز ها صعودی و کدام جفت ارز ها نزولی می شوند . همبستگی مثبت یعنی جفت ارز هایی که هم جهت با جفت ارز NZD CAD صعود یا نزول می کنند و همبستگی منفی یعنی جفت ارز هایی که روندی برعکس با جفن ارز NZDCAD دارند .

همبستگی مثبت :

NZDUSD +84%
AUDCAD +72%
GBPTRY +58%
XAUUSD +58%
AUDUSD +53%
EURTRY +51%

همبستگی منفی :

USDCNH -71%
USDCHF -68%
USDJPY -56%
AUDNZD -56%
USDZAR -55%
USDNOK -55%
EURJPY -51%
GBPJPY -49%

روند کلی

جفت ارز NZDCAD یک جفت ارز خنثی است که معمولا در محدوده 120 پیپ نوسان می کند . یعنی در مقابل هر 120 پیپ صعود ، 118 پیپ نزول ثبت می کند . پس دلار نیوزیلند در مقابل دلار کانادا یک جفت ارز مناسب برای معامله گران تازه کار است .

بزرگترین معامله گران جفت ارز NZDCAD

بزرگترین معامله گران NZDCAD
1 – روسیه
2 – آلمان
3 – اسپانیا
4 – کانادا
5 – آمریکا
6 – کلمبیا
7 – استرالیا
8 – نیوزیلند
فایل PDF
دقت کنید که جفت ارز NZDCAD در خرید ها بهتر عمل می کند تا در فروش ها . یعنی در مقابل هر 1500 لات خرید ، فقط 97 لات فروخته می شود .
معمولا جفت ارز NZDCAD در حجم معاملات جهانی نقش 0.7 درصد را دارد . این حجم باعث می شود این جفت ارز 45 میلیارد دلار معامله روزانه داشته باشد .