جفت ارز AUDCHF همراه با تحلیل تکنیکال و بررسی تخصصی

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

جمعه – 4 اسفند 1402

قیمت با خط حمایت برخورد کرده و در مسیر صعودی در نوسان است. با این حال و شرایط فعلی بازار انتظار است قیمت روند صعودی خود را تا عدد 0.5860 ادامه دهد.

جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

جمعه – 24 آذر 1402

روند و حالت کلی بازار تمایل بیشتر خریداران نسبت به فروشندگان را برای رشد و ایجاد روند صعودی نشان می دهد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

شنبه – 13 آبان 1402

روند صعودی روزهای گذشته باعث شکسته شدن محدوده های مقاومت یکی پس از دیگری شده است. ادامه دار بودن این روند می تواند تا رسیدن قیمت به سقف قیمت ماهانه در عدد 0.5923 ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

پنج شنبه – 20 مهر 1402

 

معامله گران جفت ارز AUD/CHF منتظر برخورد سوم قیمت به خط حمایت هستند. این برخورد می تواند در عدد 0.5736 اتفاق بی افتد. معمولا در برخورد سوم قیمت به خطوط حمایت و مقاومت بازار از شرایط فعلی تغییر جهت می دهد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

سه شنبه – 7 شهریور 1402

قیمت با عبور قدرتمند از خط مقاومت در مسیر صعودی قرار گرفته است. این شرایط می تواند نشان دهنده تمایل خریداران به افزایش و رسیدن قیمت به سطح 0.5860 باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

سه شنبه – 20 تیر 1402

شکسته شدن خط و محدوده حمایت حجم معاملات فروش را برای رسیدن قیمت به سطح 0.5750 افزایش داده است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

پنج شنبه – 18 خرداد 1402

قیمت توانست با روند صعودی مثبت، خود را به محدوده مقاومت هفتگی برساند. در صورت عبور قیمت از این محدوده می توان برای رسیدن قیمت به سقف ماهانه در عدد 0.62 امیدوار بود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال AUDCHF

پنج شنبه – 7 اردیبهشت 1402

روند نزولی با شکست و عبور قیمت از خطوط حمایت به سمت عدد 0.5630 در حرکت است. از طرف دیگر الگوی سر و شانه شکل گرفته نیز تایید کننده روند نزولی است.

تحلیل تکنیکال AUDCHF

تحلیل تکنیکال AUDCHF

شنبه – 26 فروردین 1402

قیمت از محدوده حمایت هفتگی خود عبور کرده و می تواند پتانسیل و شرایط نزول تا سطح 0.5858 را داشته باشد.

جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال AUDCHF

دوشنبه – 5 فروردین 1402

با رسیدن قیمت به محدوده حمایت 0.60، روند نزولی قدرت خود را از دست داده است. اگر قیمت از این محدوده حمایت عبور کند و روند نزولی ادامه پیدا کند می توان برای سطح 0.59 وارد معامله شد.

جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال AUDCHF

شنبه – 5 فروردین 1402

محدوده حمایت 0.60 هدف مهمی برای ریزش قیمت در نماد معاملاتی AUDCHF خواهد بود. احتمالا پس از رسیدن قیمت به این محدوده شاهد اصلاح قیمت خواهیم بود.

AUDCHF

تحلیل تکنیکال AUDCHF

پنج شنبه – 11 اسفند 1401

شکست و عبور قیمت از خط مقاومت عامل اصلی در یک روند صعودی خواهد بود. با این حال احتمال رشد قیمت تا سطح مقاومت 0.6450 وجود دارد.

تحلیل تکنیکال AUDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF 

دوشنبه – 10 بهمن 1401

قیمت با برخورد به سقف کانال می تواند با کمک فروشندگان به کف کانال در قیمت 0.6363 دست یافته و بخشی از صعود هیجانی خود را جبران کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF 

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF 

یکشنبه – 25 دی 1401

شکست و عبور قیمت از محدوده مقاومت باعث امیدواری خریداران به افزایش و رشد قیمت شده است. به همین دلیل حجم بالایی از معاملات خرید برای حد سود تنظیم شده اند. تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF 

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF – سه شنبه – 13 دی 1401

مثلث شکل گرفته در جفت ارز AUD/CHF می تواند برای برخورد سوم روند را تا خط حمایت در عدد 0.6231 کاهش دهد. اما شکست و عبور قیمت از این مثلث می تواند باعث رشد قیمت تا 0.6378 شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUD CHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF – چهار شنبه – 7 دی 1401

در صورت برخورد سوم قیمت به خط مقاومت، احتمالا شروع روند اصلاحی وجود دارد. این به معنی آن است که قیمت می تواند تا محدوده حمایت 0.6162 ریزش کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF – یکشنبه – 20 آذر 1401

پس از شکست خط مقاومت توسط کندل قدرتمند در تایم فریم 4 ساعته، قیمت در کندل سوم به سطح مقاومت 0.6360 رسیده است. با این حال بسیاری از معامله گران اعتقاد دارند روند تا رسیدن قیمت به سطح 0.6450 ادامه خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال AUDCHF – پنج شنبه – 26 آبان 1401

تحلیل تکنیکال AUDCHF – قیمت در داخل مثلث در نوسان است. با این حال بر اساس محدوده حمایتی که قیمت در داخل آن در نوسان است می توان انتظار داشت که قیمت در اولین تلاش خود با سقف کانال در قیمت 0.6420 برخورد کند. اما در صورتی که قیمت از محدوده حمایت نیز عبور کند به سمت عدد 0.63 یا همان کف کانال حرکت خواهد کرد.

بررسی کامل جفت ارز AUDCHF به همراه فیلم و فایل PDF

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال AUDCHF – یکشنبه – 15 آبان 1401

عبور قیمت از محدوده مقاومت 0.64 می تواند خریداران را برای رسیدن قیمت به خط مقاومت در قیمت 0.69 متقاعد کند تا معاملات خرید را افزایش دهند.
تحلیل تکنیکال AUD CHF

تحلیل تکنیکال AUDCHF – چهارشنبه – 20 مهر 1401

 

شکسته شدن خطوط حمایت یکی پس از دیگری نشان دهنده تمایل قیمت به ادامه ریزش است. با این حال در صورتی که روند تغییر نکند، ریزش تا سطح 0.61 ادامه خواهد داشت. اما در صورتی که قیمت خط مقاومت را شکسته و از آن عبور کند، تا خط مقاومت بعدی یعنی قیمت 0.63 روند صعودی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال AUD CHF

تحلیل تکنیکال AUDCHF – یکشنبه – 3 مهر 1401

در بررسی تکنیکال نماد audchf مشخص است که روند کلی در شرایط فعلی نزولی است. با این حال قیمت در حال ریزش تا کف قیمتی ماهانه است. سطح 0.6350 سطح مهمی برای تحلیلگران و معامله گران است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCHF

تحلیل تکنیکال AUDCHF – یکشنبه – 20 شهریور 1401

عبور قیمت از محدوده حمایت 0.6580 تا 0.66 باعث شدید تر شدن روند نزولی شده است. با این شرایط قیمت می تواند به سطح 0.65 نیز برسد. اما در صورت بازگشت دوباره قیمت بالای محدوده مقاومت، روند صعودی تا خط مقاومت در عدد 0.665 ادامه خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال AUD CHF

تحلیل تکنیکال AUD CHF – چهارشنبه – 9 شهریور 1401

قیمت در یک کانال صعودی در نوسان است. با فشردگی قیمت، روند بین خطوط حمایت و مقاومت در نوسان است. با این حال احتمالا قیمت به سطح مقاومت 0.6760 برخورد خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال AUDCHF – چهارشنبه – 9 شهریور 1401

تحلیل تکنیکال AUD/CHF – شنبه – 5 شهریور 1401

جفت ارز دلار استرالیا در مقابل دلار کانادا در روزهای گذشته در حالت خنثی و استراحت بوده است. با این حال برخی از معامله گران اعتقاد دارند که ریزش تا سطح 0.65 دوباره اتفاق خواهد افتاد. اما در غیر این صورت و شروع روند صعودی، روند به صورت پله ای می تواند تا سطح 0.7 برسد.

تحلیل تکنیکال AUDCHF – شنبه – 5 شهریور 1401
با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید ( یوتیوب ، تلگرام ، اینستاگرام ، توییتر )
نمایش همه جمع کردن

جفت ارز AUDCHF چیست ؟

جفت ارز AUDCHF به عنوان یک نماد شاخص در بازار های مالی شناخته می شود . دلار استرالیا به عنوان ارزی که در مقابل قیمت جهانی طلا ، سنگ آهن و فلزات نوسان می‌گیرد و فرانک سوئیس به عنوان ارزی که در شرایط بحرانی به عنوان ارز ایمن عمل می‌کند شناخته می‌شود .
شاید جفت ارز AUDCHF نسبت به نماد اصلی از محبوبیت کمتری برخودار باشد اما بسیاری از معامله گران به عنوان نمادی که گاهی می‌تواند نوسانی و گاهی خنثی باشد انتخاب می کنند . نقدینگی دلار استرالیا نسبت به فرانک سوئیس بیشتر است .
بسیاری از معامله گران به دلیل حجم پایین معاملات این جفت ارز ، از آن در سبد معاملاتی خود استفاده نمی‌کنند . با اینکه این جفت ارز از محبوبیت کمتری برخوردار است ، می‌تواند به عنوان مکمل در کنار جفت ارز های دیگر معامله شود .
پس در جفت ارز AUDCHF دلار استرالیا روی قیمت کالا ها حساس است و فرانک سوئیس با عنوان یک ارز امن و پوششی عمل می‌کند . قیمت جهانی طلا و مواد خام روی این جفت ارز نوسان ساز هستند . اقتصاد استرالیا با طلا رابطه مستقیم دارد و کوچکترین رشد قیمت طلا باعث افزایش ارزش دلار استرالیا می‌شود.اصلی ترین اخبار های اقتصادی که روی این جفت ارز اثر می کنند عبارتند از نرخ بهره بانکی ، نرخ بیکاری و تورم ، میزان تولید ناخالص داخلی . یکی دیگر از ویژگی های این جفت ارز این است که نسبت به سطوح حمایت و مقاومت پایبند بوده و معمولا با برخورد به یکی از این سطوح واکنش قابل توجهی را ثبت می‌کند .


کنترل ارزش دلار استرالیا برعهده بانک مرکزی استرالیا و کنترل ارزش فرانک سوئیس برعهده بانک مرکزی سوئیس است . این نماد معاملاتی شدیدا روی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه حساس بوده و واکنش های قابل قبولی را ارائه می‌کند.
معامله گران می دانند که رشد قیمت جهانی طلا به رشد ارزش جهانی دلار استرالیا ختم می شود . در مقابل فرانک سوییس به دلیل ساختار پیشرفته بانک داری نوین به عنوان بانک داری جهانی شناخته می شود و تاثیرات نقدینگی جهان روی این ارز اثر دارند .

جفت ارز AUDCHF در فارکس

جفت ارزی که می توان از طریق آن دلار استرالیا را در مقابل فرانک سوئیس معامله کرد.

 شاخص جفت ارز AUDCHF

برای شناسایی شاخص اقتصادی دلار استرالیا و فرانک سوئیس کافی است عبارات زیر را در گوگل جستجو کنید.

Australian Dollar Index

Swiss Franc Index

جفت ارز AUDCHF مخفف چیست ؟

AUD مخفف دلار استرالیا و CHF مخفف فرانک سوئیس است که بر اساس استاندارد های جهانی ایجاد شده اند.

همبستگی های ارزی

همبستگی های ارزی
رابطه هماهنگ زمانی اتفاق می‌افتد که جفت ارز ها پشت سر هم در یک جهت حرکت کنند . از جفت ارز هایی که هماهنگی مثبت با جفت ارز AUDCHF دارند ، می‌توان به جفت ارز های AUDJPY ، AUDCAD ، AUDUSD و AUDNZD اشاره کرد .
همبستگی منفی یا رابطه ناهماهنگ زمانی اتفاق می‌افتد که جفت ارز ها پشت سر هم در خلاف جهت حرکت کنند . از جفت ارز هایی که هماهنگی منفی با جفت ارز AUD CHF دارند ، می‌توان به جفت ارز  CHFJPY ، GBPAUD  و EURAUD اشاره کرد .

مشخصات AUDCHF

لاتیج

اندازه هر لات استاندارد ۱۰۰۰۰۰
ارزش پیپ نسبت به هر لات استاندارد 10.24 دلار
فرانک سوئیس از قیمت جهانی مواد کشاورزی و دارو نیز نوسان می‌گیرد . یعنی زمانی که در سطح جهان بیماری جدیدی شروع شود میزان فروش دارو توسط شرکت های سوئیسی بیشتر شده و باعث تقویت ارزش فرانک می شود و در مقابل دلار استرالیا از قیمت جهانی مواد معدنی مانند طلا ، سنگ آهن و خوراک دام نوسان می‌گیرد .
دلار استرالیا پنجمین ارز پر معامله در بازار فارکس و فرانک سوئیس هفتمین ارز محبوب بازارهای جهانی است .

بهترین اندیکاتور ها برای جفت ارز AUDCHF

اندیکاتور
PLUS_DI
Relative Strength Index (RSI)
Weighted Moving Average (WMA)
True Range (TRANGE)
Typical Price (TYPPRICE)
Money Flow Index (MFI)
HT_DCPERIOD
Absolute Price Oscillator (APO)

الگو های تکنیکال برای تایم فریم های مختلف

الگو های تکنیکالی برای AUDCHF
الگو های تکنیکالی برای AUD/CHF

۱ دقیقه ( Spinning Top )

۵ دقیقه ( Long Line )
۱۵ دقیقه ( Short Line )
۳۰ دقیقه  ( Short Line )
۱ ساعته (  Long Line  – Belt-hold )
۴ ساعته (High-Wave  – Spinning Top )
روزانه ( Long Line – Three Outside Up-Down )
هفتگی ( Hikkake – Long Line )
ماهانه ( Engulfing Pattern – Short Line )

میانگین نوسانات جفت ارز AUDCHF در تایم فریم های مختلف

نوسانات روزانه
نوسانات روزانه AUDCHF

۱ دقیقه : ۱.۲ پیپ
۵ دقیقه : ۳.۶ پیپ
۱۵ دقیقه : ۳.۵ پیپ
۳۰ دقیقه : ۴ پیپ
۱ ساعته : ۱۲.۸ پیپ
۴ ساعته : ۲۳.۸ پیپ
روزانه : ۸۹.۴ پیپ
هفتگی : ۱۵۸ پیپ
ماهانه : ۱۹۳ پیپ

پر نوسان ترین و کم نوسان ترین روزهای هفته

پرنوسان ترین روز
پرنوسان ترین روز بازار فارکس برای جفت ارز AUDCHF

ترتیب پر نوسان ترین روز هفته نسبت به کم نوسان ترین روز برای جفت ارز AUDCHF به صورت زیر است :

پنج شنبه
جمعه
چهارشنبه
دوشنبه
سه شنبه

پر نوسان ترین و کم نوسان ترین روزهای ماه

بر اساس آمار روزهای ۳۰ ، ۶ و ۲۴ هر ماه پرنوسان ترین روز ها و در مقابل روزهای ۹ ، ۱۳ و ۱۹ کم نوسان ترین روزهای ماه هستند .

پر نوسان ترین و کم نوسان ترین ساعات روز برای جفت ارز AUDCHF

پر نوسان ترین ساعات روز
پر نوسان ترین ساعات روز

بیشترین نوسانات روزانه جفت ارز AUDCHF مربوط به ساعات ۱۵ ، ۱۴ و ۸ است و در مقابل کم نوسان ترین ساعات روز مربوط به ساعات ۲۱ ، ۵ و ۶ است .

معمولا معامله گران تکنیکالی در چه تایم فریم هایی روی جفت ارز AUDCHF سودده و در چه تایم فریم هایی ضررده هستند ؟

تایم فریم های سودده :
۵ دقیقه
۱۵ دقیقه
۳۰ دقیقه
۱ ساعته
۴ ساعته
ماهانه
تایم فریم های ضررده :
۱ دقیقه
روزانه
هفتگی

بیشترین همبستگی حرکتی به همراه میزان درصد تشابه رفتاری

AUDJPY 92.6%
AUDCAD 90.3%
NZDCHF 87.9%
AUDUSD 86%
NZDCAD 83.4%
XAUUSD 80.9%

کمترین همبستگی حرکتی به همراه میزان درصد عدم تشابه رفتاری

GBPAUD -91.8%
EURAUD -87.9%
GBPNZD -87.7%
EURNZD -83.9%
GBPUSD -65.9%
GBPCHF -65.4%
EURUSD 64.6%
GBPCAD -61.3%
EURCHF -60.6%

همبستگی حرکتی
بیشترین همبستگی حرکتی AUDCHF

واکنش رفتاری جفت ارز AUDCHF در روند های صعودی بهتر است یا روند های نزولی؟

در بررسی های صورت گرفته بر اساس نوسانات روزانه جفت ارز AUD CHF یک نماد نزولی است تا اینکه یک نماد معاملاتی صعودی باشد . این‌جفت ارز در یک روند صعودی می‌تواند تا ۱۱۱ پیپ کسب کند . این در صورتی است که همین جفت ارز در یک روند نزولی تا ۱۶۵ پیپ نیز نزول می‌کند.

میزان حجم معاملات روزانه جفت ارز AUDCHF

میزان معاملات روزانه جفت ارز AUDCHF
میزان حجم معاملات روزانه جفت ارز AUDCHF

جفت ارز AUDCHF در ۲۴ ساعت معمولا حجم معاملات ۳۲ میلیارد دلاری را ثبت می‌کند و یکی از کم معامله ترین جفت ارز های بازار های مالی است .

بزرگترین معامله گران جفت ارز AUD CHF عبارتند از :

بزرگترین معامله گران جفت ارز AUDCHF
بزرگترین معامله گران جفت ارز AUD CHF

۱ – تایلند
۲ – روسیه
۳ – برزیل
۴ – آلمان
۵ – انگلیس
۶ – استرالیا

نسبت حجم میزان خرید به میزان فروش در جفت ارز AUDCHF در یک سال گذشته

"نسبت
نسبت معاملاتی در بازار های مالی

بر اساس آمار یک سال اخیر در جفت ارز AUD CHF در مقابل هر ۲۱۶ لات معامله خرید ، ۴۹۳ لات معامله فروش ثبت می‌شود . پس طرفداران روند نزولی این جفت ارز از طرفداران صعودی آن بیشتر هستند و می توان این جفت ارز را یک جفت ارز نزولی دانست .

جفت ارز eurusd در تریدینگ ویو

فایل PDF جفت ارز AUD CHF