تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

جمعه – 17 فروردین 1403

قیمت بالای خط حمایت و محدوده حمایت در نوسان است. با این شرایط حمایتی احتمال ادامه دار بودن شرایط فعلی و رسیدن قیمت به عدد 0.9232 وجود دارد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

جمعه – 13 بهمن 1402

قیمت در زیر خط مقاومت در نوسان است. با برخورد پنجم قیمت به خط مقاومت می توان احتمال داد که قیمت روند کلی و نزولی خود را تا رسیدن به محدوده حمایت 0.8334 ادامه خواهد داد.

جفت ارز USDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

جمعه – 17 آذر 1402

قیمت در حال نزدیک شدن به محدوده مقاومت است. رفتار بازار طوری است که می توان انتظار شروع روند نزولی از بازار را داشت.

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

جمعه – 5 آبان 1402

 

ادامه دار بودن روند صعودی دور از تصور نیست و قیمت تلاش می کند تا به محدوده مقاومت 0.9090 رسیده و  آن را لمس کند. تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

شنبه – 15 مهر 1402

قیمت با خط حمایت روند صعودی را ادامه می دهد. در سومین برخورد قیمت به خط حمایت می توان تمایل خریداران برای افزایش قیمت تا سطح 0.9243 را دید.

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

دوشنبه – 12 تیر 1402

قیمت در تلاش است تا بتواند خود را به خط مقاومت در عدد 0.9027 برساند. بسیاری از معامله گران تصور می کنند که برخورد قیمت به خط مقاومت می تواند باعث کاهش قیمت تا محدوده حمایت در عدد 0.89 شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

شنبه – 23 اردیبهشت 1402

شکست و عبور قیمت از خط مقاومت می تواند عاملی برای شروع قدرتمند یک روند صعودی باشد. با این حال با عیور قیمت از محدوده مقاومت 0.8970 می توان برای رسیدن قیمت به سطح 0.922 آماده بود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

جمعه – 18 فروردین 1402

شکسته شدن محدوده حمایت توسط قیمت در جفت ارز USDCHF از مهمترین عوامل تشویق کننده معامله گران به فروش بیشتر است.

USDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

سه شنبه – 23 اسفند 1401

ریزش شدید قیمت باعث شد تا قیمت محدوده حمایت 0.90 را دوباره لمس کند. به دلیل بالا بودن اهمیت این محدوده، می توان برای اصلاح قیمت آماده شد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF 

پنج شنبه – 27 بهمن 1401

قیمت پس از برخورد به خط مقاومت حالت نزولی به خود گرفته است. این حالت می تواند تا رسیدن قیمت تا محدوده حمایت 0.905 ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF 

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF 

پنج شنبه – 6 بهمن 1401

قیمت درون کانال نزولی که از هفته های پیش ایجاد شده است در نوسان است. با این حال احتمالا روند صعودی با برخورد به اولین خط مقاومت به روند نزولی تبدیل خواهد شد و تا خط حمایت در عدد 0.90 نزول خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF 

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF 

پنج شنبه – 22 دی 1401

کانال نزولی قیمت می تواند مسیر را برای ریزش های بیشتر مهیا کند. کندل های قدرتمند و شارپی صعود را آسان تر کردند. با این شرایط قیمت در حال نزدیک شدن به خط مقاومت در عدد 0.9377 است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز USD CHF 

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF – پنج شنبه – 8 دی 1401

کانال نزولی شکل گرفته در هفته های گذشته هنوز پایدار است و قیمت در داخل آن به نوسان مشغول است. قیمت بارها به کف و سقف کانال برخورد کرده است. پیش بینی می شود قیمت کماکان درون کانال به نوسان خود ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

تحلیل تکنیکال USDCHF – شنبه – 21 آبان 1401

تحلیل تکنیکال USDCHF – ریزش شدید قیمت دلار آمریکا در مقابل فرانک باعث شد تا محدوده حمایت ماهانه در قیمت 0.9450 شکسته شده و قیمت از آن عبور کند. با این حال احتمال اینکه قیمت برای ادامه ریزش خود دوباره به این سطح پولبک ثبت کند وجود دارد.
تحلیل تکنیکال USD CHF

تحلیل تکنیکال USDCHF – یکشنبه – 7 آبان 1401

بر اساس الگوی AB=CD می توان هدف بعدی برای ریزش قیمت در نماد دلار آمریکا در مقابل دلار کانادا را عدد 0.9634 دانست. همه این عوامل در صورت رخ می دهند که ارزش دلار آمریکا کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال USDCHF – چهارشنبه – 13 مهر 1401

با روندی که قیمت شروع کرده است می توان احتمال رسیدن قیمت به سقف قیمتی خود در عدد 0.995 را داد. با این حال باید دید واکنش بازار به سقف قیمتی چه خواهد بود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز USDCHF

تحلیل تکنیکال USD/CHF – چهارشنبه – 30 شهریور 1401

دلار آمریکا در مقابل فرانک با عبور از محدوده مقاومت 0.96 به سمت محدوده مقاومت 0.9850 حرکت می کند. با این حال اگر روند نزولی شود، خط حمایت 0.9550 مورد نظر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال USD CHF

تحلیل تکنیکال USD/CHF – سه شنبه – 15 شهریور 1401

قیمت در داخل کانال صعودی در نوسان است. روند بارها به سقف و کف کانال برخورد کرده است. با توجه به اینکه آخرین برخورد به سقف کانال بوده است، می توان کف کانال را در قیمت 0.9738 مورد توجه قرار داد.

تحلیل تکنیکال USD CHF

تحلیل تکنیکال USDCHF – پنج شنبه – 10 شهریور 1401

جفت ارز USD CHF در یک کانال صعودی در حرکت است.  قیمت بارها به سقف و کف کانال برخورد کرده است. در نهایت با برخورد قیمت به سقف کانال در   عدد 0.9824، می توان انتظار ریزش قیمت تا 0.9722 را داشت. 

 

تحلیل تکنیکال جفت ارز usdchf
با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید ( یوتیوب ، تلگرام ، اینستاگرام ، توییتر )

نمایش همه جمع کردن

بررسی جفت ارز USDCHF

جفت ارز USDCHF – دلار آمریکا در مقابل فرانک سوئیس یکی از مهمترین جفت ارز های بازار فارکس در بین معامله گران است .  در این جفت ارز دلار آمریکا ( USD ) به عنوان ارز پایه و فرانک سوئیس ( CHF ) به عنوان ارز متقابل قرار دارند . فرانک سوییس از سالیان گذشته به عنوان ارز امن در شرایط حساس جهانی شناخته می شود اما طی 40 سال گذشته دلار آمریکا نیز از یک ارز ریسکی به یک ارز امن تبدیل شده است .
فرانک سوئیس

ویدیو جفت ارز USD/CHF


در این جفت ارز CH به معنی فرانک و F به معنی فارکس است .
در بین تمامی جفت ارز های بازار فارکس ، جفت ارز USD/CHF با جفت ارز هایی مثل USDJPY و USDCAD هماهنگی مثبت و با جفت ارز هایی مثل EURUSD و GBPUSD همبستگی منفی دارد .
نرخ برابری در جفت ارز USD/CHF به صورتی است که نشان می دهد برای خرید هر واحد دلار آمریکا چند واحد فرانک سوئیس باید پرداخت شود . برای مثال اگر نرخ برابری 1.09 باشد به معنی این است که برای خرید هر دلار آمریکا باید 1.09 فرانکس پرداخت کنید .
تحلیل تکنیکال USDCHF
از مهمترین اخبار اقتصادی که روی جفت ارز USDCHF تاثیرات نوسانی زیادی دارند ، خبر مربوط به تولید ناخالص داخلی یا GDP است . در صورتی که تولید ناخالص داخلی هر کشوری مثبت باشد ، باعث تقویت آن ارز در مقابل ارز های دیگر می شود .
از دیگر اخبار مهم برای جفت ارز USD/CHF  می توان به خبر نرخ بهره بانکی در سوئیس و آمریکا اشاره کرد . افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا باعث مثبت شدن روند جفت ارز و افزایش نرخ بهره بانکی سوییس باعث نزولی شدن روند جفت ارز می شود .
ثبات سیاسی اقتصادی سوئیس نسبت به اتفاقات و تحولات جهان باعث می شود در شرایط بحرانی ، سرمایه های عمومی به سمت فرانک حرکت کرده و در نهایت ارزش فرانک افزایش یابد .
بحران اقتصادی
یکی از مثال های مشهور در این زمینه واکنش فرانک سوئیس نسبت به بحران اقتصادی سال 2008 است . طی  سال های 2007 ، 2008 و 2009 بسیاری از ارز های جهان با رکود بی سابقه ای همراه شدند اما در آن بین ارزش فرانک سوئیس بسیار بالا رفته و در رتبه نخست از نظر عملکرد قرار گرفت .
از سال 2019 تاکنون جفت ارز USDCHF به پنجمین جفت ارز پر معامله در بازار های جهانی تبدیل شد و توانست حجم قابل توجهی از معامله گران را به سمت خود جذب کند . از اصلی ترین ویژگی های این جفت ارز می توان به نقدنگی بالا و اسپرد پایین در معاملات اشاره کرد .
در بحث تاریخچه این جفت ارز باید دقت کرد که قدمت دلار آمریکا به سال 1792 میلادی باز میگردد . از سال 1792 میلادی دلار آمریکا کم کم به ارز اول جهانی تبدیل شد اما سابقه فرانک سوئیس به سال 1850 میلادی مربوط است . اولین اسکنال فرانک در سال 1850 میلادی چاپ و منتشر شد . تا سال 2000 میلادی ارزش فرانک بر اساس طلا محاسبه می شد اما با شروع نگرش های اقتصادی جدید از سال 2000 به بعد با تغییرات حاکمیتی و قانونی در سوئیس ، فرانک سوئیس به عنوان دارایی امن شناخته شد .

جفت ارز USDCHF چیست ؟

جفت ارزی که از طریق آن می توان ارز های دلار آمریکا و فرانک سوئیس را باهم معامله کرد. برای خرید و فروش جفت ارز USDCHF بهتر است از بروکرهای شناخته شده و معتبر استفاده کنید.

شاخص جفت ارز USDCHF

برای بررسی شاخص دلار آمریکا در مقابل فرانک باید کلمات زیر را در گوگل جستجو کنید.
U.S. Dollar Index (DXY)
Swiss Franc Currency Index

جفت ارز USDCHF مخفف چیست ؟

جفت ارزی که متشکل از دلار آمریکا ( U.S. Dollar ) و فرانک سوئیس ( wiss Franc ) است و در دسته بندی جفت ارز های اصلی بازار فارکس دسته بندی می شود.

تاریخچه قیمتی جفت ارز USDCHF

بازه نوسان USDCHF
پایین ترین نرخ ثبت شده برای جفت ارز USDCHF  مربوط به سالهای 2011 و 2015 است که قیمت تا 0.7 کاهش یافت . در مقابل بالاترین نرخ ثبت شده در جفت ارز USDCHF در سال 2019 با رسیدن قیمت به 1.2 ثبت شده است .

تاثیرگذاران اصلی روی جفت ارز USDCHF

بانک مرکزی سوئیس SNB

بانک مرکزی سوئیس زیر نظر دولت سوئیس نظارت بر شرایط اقتصادی سوئیس و حفظ ارزش فرانک را بر عهده دارد . تصمیمات این نهاد مالی برای نرخ بهره بانکی نوسانات بسیاری را در بازار ایجاد می کند .

فدرال رزرو آمریکا

فدرال رزرو به عنوان بانک مرکزی آمریکا و مهمترین نهاد مالی جهان ، تعیین کننده سیاست های کلی آمریکا و اعتبار بخشیدن به دلار آمریکا است .

اداره آمار کار آمریکا

انتشار آمارهای مربوط به کسب و کار و اشتغال آمریکا که در قالب خبر NFP منتشر می شوند برای این جفت ارز بسیار مهم و اساسی است .

اداره آمار سوئیس

اداره آمار سوئیس مسئول جمع آوری و انتشار داده های کلان اقتصاد سوئیس از جمله آمار های بیکاری ، بانکی و شرایط محیط زیستی سوئیس است .

شرایط تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال
معمولا به دلیل جریان منظم نقدینگی جابه جا شده بین بانک مرکزی سوئیس ، بانک مرکزی آمریکا و بانک مرکزی اروپا تحلیل فاندامنتال جفت ارز های USDCHF و EURCHF بسیار ساده تر از جفت ارز های دیگر است .

معایب معاملاتی

با وجود اینکه هر دو ارز USD و CHF به عنوان ارز امن در شرایط بحرانی شناخته می شوند ، با شروع شرایط حساس سیاسی اقتصادی کار بسیار سختی است که تشخیص دهید در بحران فعلی دلار آمریکا تقویت می شود یا فرانک سوئیس .
موضوع دوم مربوط به اهرم های معاملاتی است . بر اساس بررسی های صورت گرفته ، جفت ارز USDCHF بسیاری از حساب های معاملاتی که تحت تاثیر اهرم های بالا قرار دارند را تحت فشار قرار می دهد .
برخلاف شرایط نرمال بازار که معمولا این جفت ارز نوسانات کمتر و کنترل شده تری دارد ، در شرایط خبری مهم مانند نرخ بهره بانکی سوئیس نوسانات بسیار شدید و هیجانی را ثبت می کند .
در بررسی های تکنیکال صورت گرفته برای جفت ارز USDCHF مشخص می شود معمولا معاملاتی که در تایم فریم 1 ساعته ثبت می شوند از معاملات ثبت شده در تایم فریم هایی مثل 5 دقیقه یا 15 دقیقه بهتر است .  همچنین بهترین حد ضرر برای جفت ارز USDCHF فاصه های 30 پیپی هستند .

مقایسه حجم معاملات جفت ارز USDCHF

مقایسه حجم معاملات
بر اساس بررسی های صورت گرفته در مقابل هر 903 لات معامله خرید ، 641 لات معامله فروش ثبت می شود . بر این اساس معامله گران جفت ارز USDCHF نسبت به معاملات خرید راحتر از معاملات فروش عمل می کنند .

اصلی ترین معامله گران جفت ارز USDCHF


1 –  روسیه
2 – آمریکا
3 – انگلیس
4 – سوئیس
5 – ژاپن

سهم در بازار های جهانی

حجم معاملات
بر اساس آمار های جهانی جفت ارز USDCHF با حجم معاملات روزانه 130 تا 150 میلیارد دلاری تقریبا 2 درصد از معاملات روزانه بازار فارکس را تشکیل می دهد .

مهمترین اندیکاتور های تکنیکال برای جفت ارز USDCHF

Ultimate Oscillator (ULTOSC)
TRIX
Stop and Reverse (SAR)
Rate of Change (ROC)
Kaufman Adaptive Moving Average (KAMA)
Average True Range (ATR)

میزان نوسان بر اساس کندل

نوسانگیری روزانه
جفت ارز USDCHF معمولا در شرایط استاندارد در هر کندل مقدار مشخصی از پیپ را نوسان می کند که در زیر به آنها اشاره شده است .
1 دقیقه : 2 پیپ
5 دقیقه : 3.9 پیپ
15 دقیقه : 5 پیپ
30 دقیقه : 8 پیپ
1 ساعته : 11 پیپ
4 ساعته : 22 پیپ
روزانه : 103 پیپ
هفتگی : 149 پیپ
ماهانه : 555 پیپ

پر نوسان ترین ساعات روز

این جفت ارز در ساعات 15 ، 16 و 17 بیشترین نوسانات ثبت شده را داشته است . اما در مقابل در ساعات 4 ، 6 و 7 کمترین نوسانات مارکت را از خود نشان داده است .
فایل PDF

پر نوسان ترین روزهای هفته

پر نوسان ترین روزهای هفته
بیشترین نوسانات صورت گرفته در یک هفته به ترتیب زیر است :
پنج شنبه ( بیشترین نوسانات )
جمعه
چهارشنبه
سه شنبه
دوشنبه ( کمترین نوسانات )

پر نوسان ترین روزهای ماه

روزهای 16 ، 14 و 11 هر ماه بیشترین نوسانات برای جفت ارز USDCHF رخ می دهند . در مقابل کمترین نوسانات ماهانه مربوط به روزهای 5 ، 4 و 26 هر ماه است .

بهترین و بدترین تایم فریم های معاملاتی

بر اساس آمار های بروکری معامله گرانی که روی تایم فریم های 1 دقیقه ، 5 دقیقه ، 30 دقیقه و  1 ساعته تحلیل و معامله می کنند ضررده و در مقابل معامله گرانی که از تایم فریم های 4 ساعته ، روزانه ، هفتگی و ماهانه برای تحلیل و معامله خود استفاده می کنند در کل سودده هستند .

روند حرکتی

روند حرکتی
جفت ارز USDCHF در روند های نزولی شدید تر از روند های صعودی عمل می کند . بر این اساس بزرگترین کندل ثبت شده نزولی 270 پیپ و بزرگترین کندل صعودی ثبت شده 129 پیپ بوده است .

مهمترین کندل های تکنیکال برای جفت ارز USDCHF

1 دقیقه : Three Outside Up-Down
5 دقیقه : Spinning Top
15 دقیقه : —
30 دقیقه : Long Legged Doji
1 ساعته : Inverted Hammer
4 ساعته : Doji
روزانه : Hammer
هفتگی : Doji Star
ماهانه : Doji Star