جفت ارز EURUSD به همراه تحلیل تکنیکال

جفت ارز EURUSD مخفف نماد معاملاتی یورو در مقابل دلار آمریکا است . نسبت این جفت ارز نشان می‌دهد که اگر قصد خرید یورو داشته باشید چند دلار باید پرداخت کنید و در مقابل اگر قصد فروش یورو داشته باشید چند دلار دریافت خواهید کرد . برای مثال اگر نسبت این جفت ارز ۱.۳ باشد به این معنی است که شما باید برای خرید هر یورو ، ۱.۳ دلار آمریکا پرداخت کنید . در این جفت ارز EUR به عنوان ارز پایه و USD به عنوان ارز متقابل است .

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

جمعه – 7 اردیبهشت 1403

روند کلی در نمودار EURUSD نزولی است ولی در روزهای گذشته عبور قیمت از کف قیمت 2 هفته پیش باعث شد تا برخی از معامله گران امیدوار باشند که قیمت به خط مقاومت در عدد 1.0818 برخورد خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

جمعه – 11 اسفند 1402

شیب یورو در مقابل دلار آمریکا صعودی است. در این حالت می توان احتمال داد که قیمت با عبور از خط مقاومت به سقف قیمت ماهانه در عدد 1.0933 خواهد رسید.

جفت ارز EURUSD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

پنج شنبه – 7 دی 1402

بعد رشد و صعودی که قیمت در روزهای گذشته از خود نشان داد، محدوده مقاومت قابل توجهی شکل گرفته است. با این حال به احتمال زیاد قیمت تا محدوده مهم 1.088 نزول خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

دوشنبه – 15 آبان 1402

 

قیمت توانست با جهش قیمت به خط مقاومت برسد. دقت کنید که برخورد قیمت به این سطح می تواند باعث شکسته شدن و ادامه روند صعودی تا سطح 1.0865 باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

دوشنبه – 24 مهر 1402

قیمت هنوز زیر خط مقاومت در نوسان است. شرایط و روند پیش روی بازار بستگی به واکنش قیمت و بازار به خط مقاومت دارد. درصورتی که قیمت در عبور از خط مقاومت ناموفق باشد باید منتظر ریزش دوباره قیمت تا کف قیمت هفتگی در عدد 1.0448 بود.

جفت ارز EURUSD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

سه شنبه – 14 شهریور 1402

عبور قیمت از محدوده حمایت باعث تقویت روند نزولی و ریزشی شده است. فشار اصلی بازار فعلا روی نزول قیمت هاست. ادامه این حالت می تواند قیمت را تا رسیدن به سطح 1.0556 همراهی کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

یکشنبه – 21 خرداد 1402

شکسته شدن خط مقاومت می تواند به همراه پولبک قیمت شرایط مناسبی را برای روند ایجاد کند و باعث رشد قیمت تا محدوده مقاومت 1.089 شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

تحلیل تکنیکال EUREUR

پنج شنبه – 4 خرداد 1402

عبور قیمت از محدوده حمایت ماهانه به کمک اخبار فاندامنتال می تواند فروشندگان را برای ریزش بیشتر و رسیدن قیمت به محدوده حمایت بعدی در عدد 1.05 امیدوار کند.

تحلیل تکنیکال EUREUR

تحلیل تکنیکال EURUSD

پنج شنبه – 10 فروردین 1402

اخبار فاندامنتال باعث جهش قیمت یورو در مقابل دلار آمریکا در روزهای گذشته شده است. این جهش قیمتی صورت گرفته، باعث نزدیک شدن قیمت به خط مقاومت و احتمال برخورد سوم قیمت به خط مقاومت در قیمت 1.091 شده است.

EURUSD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD 

دوشنبه – 15 اسفند 1401

خط مقاومت ایجاد شده در نمودار می تواند فعلا مانع شروع یک روند صعودی در قیمت چارت شود. اما در صورتی که این اتفاق بیوفتد می توان برای رسیدن قیمت تا سطح مقاومت 1.08 امید داشت.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD 

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

شنبه – 15 بهمن 1401

ریزش شدید قیمت در روزهای پایانی هقته گذشته به خصوص جمعه باعث رسیدن قیمت تا سطح 1.07 شد. با این حال احتمالا قیمت پس از یک روند اصلاحی به ریزش خود ادامه خواهد داد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD 

جمعه – 30 دی 1401

در شرایطی که قیمت در عبور از محدوده مقاومت 1.0880 ناموفق بوده است، برخی معامله گران برای ریزش بیشتر قیمت حتی تا سطح 1.05 امیدوار شده اند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD 

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD – شنبه – 17 دی 1401

شکست خط حمایت در روز جمعه لغو شده و خریداران با قدرت بالا قیمت را دوباره به بالای خط حمایت حرکت دادند. با این حال قیمت با رسیدن به محدوده طلایی برگشتی می تواند دوباره با خط حمایت برخورد کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EUR USD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD – چهارشنبه – 7 دی 1401

قیمت درون کانال صعودی در نوسان است. در صورتی که خط میانی کانال رسم شود، مشخص است که قیمت به بخش بالایی تمایل بیشتری دارد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD – چهارشنبه – 23 آذر 1401

قیمت در سقف کانال صعودی قرار دارد. با توجه به شرایط پیش آمده، قیمت در این محدوده رنج شده است. با این حال در صورت شروع روند نزولی، کف کانال در قیمت 1.04 مورد هدف قرار خواهد گرفت.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

تحلیل تکنیکال EURUSD – شنبه – 28 آبان 1401

تحلیل تکنیکال EURUSD – یورو با عبور از سطح 1 به سطح قیمتی 1.05 رسید اما سپس بر اساس شرایط اصلاح قیمت، امکان ریزش تا سطح 1.015 وجود دارد.

بررسی کامل و تخصصی جفت ارز EURUSD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – 12 مرداد 1401

از 24 ساعته گذشته با انتشار خبر سفر رییس مجلس سنای آمریکا به تایوان ، دوباره شرایط بازار های مالی به ضرر مارکت های ریسکی عمل کرده و باعث ریزش 150 پیپی در یورو شده است . با این حال باید صبر کرد و دید که مارکت چه واکنشی به حواشی ایجاد شده نشان خواهد داد .

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – 5 مرداد 1401

ارز یورو در مقابل دلار آمریکا توانایی رشد ارزش را دارد . با اخبار اقتصادی امروز و نشست فدرال رزرو ، می توان امیدوار بود نرخ لحظه ای این جفت ارز تا 1.03 رشد کند اما در صورتی که نرخ بهره بانکی آمریکا افزایش شدیدی را تجربه کند ، می تواند دوباره ارزش یورو را به 1 برساند .

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – 29 تیر 1401

پس از آنکه جفت ارز EURUSD در قیمت 1 حمایت شد بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باور بودند که روند نزولی یورو تمام شده و باید منتظر رشد قیمت ها بود . با این حال بر اساس اصول چنگال اندروز می توان پیش بینی کرد ادامه روند پیش رو می تواند سقف کانال در قیمت 1.05 باشد . اما در صورت انتشار آمار منفی نسبت به اقتصاد اروپا ، هدف ریزش دوباره می تواند اعداد 1 یا زیر 1 باشد .

تحلیل تکنیکال EURUSD - چهارشنبه - 29 تیر 1401

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – 22 تیر 1401

با رسیدن قیمت یورو در مقابل دلار آمریکا به عدد 1 بازار تحت تاثیر عواملی از جمله کاهش حجم معاملات قرار گرفته است . شکسته شدن عدد مهم 1 می تواند قیمت را تا عدد 0.9 و 0.8 حرکت دهد . در صورت پایداری قیمت به عدد 1 ، روند صعودی می تواند تا عدد 1.02 ادامه داشته باشد .
تحلیل تکنیکال EURUSD - چهارشنبه - 22 تیر 1401

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – 15 تیر 1401

جفت ارز EURUSD در یک روند نزولی در حرکت است . شرایط بازار طوری شده است بار روانی بازار مثبت و به دنبال صعود است اما روند حرکتی بازار نزولی است . بر اساس کانال نزولی رسم شده قیمت می تواند تا سقف کانال در قیمت 1.045 رشد کند . اما در صورتی که از فشار ریزشی کاسته نشود ، قیمت به سمت عدد 1 حرکت خواهد کرد .

تحلیل تکنیکال EURUSD - چهارشنبه - 15 تیر 1401

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – 8 تیر 1401

با شکسته شدن حط حمایت در جفت ارز EURUSD شرایط کمی متفاوت شده است . با این حال قیمت 1.0465 حمایت مهمی برای یورو است . اگر روند از این محدوده عبور کند ریزش قیمت تا عدد 1.035 ادامه خواهد داشت اما در صورت وقوع حمایت قیمتی روند صعودی تا خط مقاومت در عدد 1.06 ادامه خواهد داشت .
تحلیل تکنیکال EURUSD - چهارشنبه - 8 تیر 1401

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – 1 تیر 1401

پس از آنکه بانک مرکزی اروپا اعلام کرد در جلسات آینده افزایش نرخ بهره بانکی صورت خواهد گرفت بازار نسبت به یورو مثبت شد . با این حال باید دید جفت ارز EURUSD  با عبور از خط مقاومت می تواند به محدوده مقاومت 1.0750 برسد یا به دلیل فشار های فاندامنتال تا عدد 1.0350 ریزش خواهد کرد .
تحلیل تکنیکال EURUSD - چهارشنبه - 1 تیر 1401

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – 25 خرداد 1401

سیاست های مالی فدرال رزرو شرایطی را ایجاد کرده است که بازار های مالی و مخصوصا ارز های یورو و ین در شرایط قرمز قرار گرفته اند . نشست امروز فدرال رزرو مشخص کننده روند پیش روی بازار خواهد شد . در صورت عبور قیمت از محدوده مقاومت 1.0555 روند صعودی می تواند تا قیمت 1.07 رشد کند اما درصورت ناموفق بودن شکست ، احتمال ریزش قیمت تا عدد 1.04 وجود دارد .

تحلیل تکنیکال EURUSD - چهارشنبه - 25 خرداد 1401

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – 17 خرداد 1401

در تحلیل صورت گرفته ، قیمت در حال فشردگی است . با بررسی روند قبلی قیمت ، می توان انتظار داشت قیمت با شکست خط مقاومت ، در روند صعودی به قیمت 1.085 برسد اما در صورت خطای تحلیلی و عبور قیمت از خط حمایت ، هدف ریزش قیمت عدد 1.05 خواهد بود .

"تحلیل تکنیکال EURUSD - چهارشنبه - 11 خرداد 1401

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – 4 خرداد 1401

تحلیل  نشان می دهد که قیمت و بازار تمایل به صعود دارند . پس از ریزش سنگین قیمت به دلیل جنگ روسیه و اوکراین ، ارزش یورو به شدت در مقابل ارز هایی مثل دلار آمریکا کاهش یافت . با این حال اصلی ترین خط حمایت در این جفت ارز عدد 1.06 است . باید دید واکنش قیمت با برخورد به این خط حمایت چه خواهد بود . صعود تا قیمت 1.09 یا ریزش تا عدد 1.045 ؟
تحلیل تکنیکال EURUSD - چهارشنبه - 4 خرداد 1401

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – 28 اردیبهشت 1401

در تحلیل تکنیکال جفت ارز EUR USD با بررسی واکنش قیمت به کف قیمت ماهانه متوجه خواهید شد قیمت روی عدد 1.03358 حمایت شدیدی داشته است . در این محدوده بانک ها با تزریق پول مانع ریزش قیمت ها شدند . با این حال قیمت در حال حرکت به سمت خط مقاومت در قیمت 1.06 است . قیمت با برخورد به این خط مقاومت در صورتی که بتواند خط مقاومت را شکسته و عبور کند به سمت قیمت 1.09 حرکت خواهد کرد اما در صورت شکل گیری مقاومت قیمتی ، ریزش تا عدد 1.03 ادامه خواهد داشت .
تحلیل تکنیکال EURUSD - چهارشنبه - 28 اردیبهشت 1401

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – 21 اردیبهشت 1401

روند بازار در جفت ارز EURUSD هنوز نزولی به نظر می رسد . قیمت تحت فشار ریزشی که از خط مقاومت وارد می شود قرار دارد . تنش های بین روسیه و اوکراین فشار روی یورو را چندین برابر کرده است . باز با این حال اگر قیمت بتواند به کمک فاندامنتال تقویت شود می تواند با شکستن خط مقاومت تا محدوده 1.09 رشد کند ولی در صورتی که اتفاق خاصی نیوفتد و روند ریزشی ادامه داشته باشد هدف قیمت عدد 1.02 خواهد بود .

تحلیل تکنیکال EURUSD - چهارشنبه - 21 اردیبهشت 1401

تحلیل تکنیکال EURUSD – چهارشنبه – ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

"تحلیل تکنیکال EUR USD - چهارشنبه - ۲۴ فروردین ۱۴۰۱
جفت ارز EURUSD به کف قیمتی خود در یک ماه اخیر رسیده است . یعنی آخرین بار دقیقا ۳۰ روز قبل در قیمت ۱.۰۸۲۰۲ قرار داشت . همچنین فشردگی قیمتی در روند دیده می‌شود . بر این اساس قیمت می‌تواند یا از بالا و یا از پایین از این حالت فشردگی‌ خارج شود . در صورتی که قیمت بتواند خط مقاومت را شکسته و عبور کند هدف قیمت ۱.۱۰۹۵۲ خواهد بود . ولی اگر قیمت کف حمایت خود را شکسته و دوباره خط و سطح حمایت را لمس کند با قدرت به سمت عدد ۱.۰۵۲۸۲ ریزش خواهد کرد .
سطوح حمایت : ۱.۰۸۱۷ – ۱.۰۷۹۹ – ۱.۰۷۸۷
سطوح مقاومت : ۱.۰۸۴۷ – ۱.۰۸۵۹ – ۱.۰۸۷۷

تحلیل تکنیکال EURUSD – پنج شنبه – ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

روند کلی جفت ارز EURUSD در اثر جنگ صورت گرفته بین روسیه و اوکراین از هفته های گذشته نزولی شده است . بارها و بارها قیمت از خطوط و محدوده های حمایت عبور کرده و در شرایط فعلی به قیمت ۱.۰۸۸۶۷ رسیده است . در تحلیل تکنیکال EURUSD با توجه به شکسته شدن خط حمایت در قیمت ۱.۰۹۹۴۲ روند شکل نزولی به خود گرفته است . با این حال محدوده مقاومتی مناسبی بین قیمت های ۱.۰۹۶۴۹ تا ۱.۰۹۴۰۴ ایجاد شده است که می‌تواند واکنش قیمت را داشته باشد . با این حال اگر شرایط قیمت روند نزولی داشته باشد به سمت قیمت ۱.۰۷۶۱۹ حرکت می‌کند اما در صورتی که قیمت بتواند از محدوده مقاومت عبور کند می تواند تا خط مقاومت در قیمت ۱.۱۰۶۰۳ حرکت کند .
هدف نزولی : ۱.۰۷۶۱۹
هدف صعودی : ۱.۱۰۶۰۳

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD
تحلیل تکنیکال EURUSD
نمایش همه جمع کردن

بررسی جفت ارز EURUSD


جفت ارز EURUSD
بیشتر معاملات جهان از طریق جفت ارز EURUSD صورت می‌گیرند .‌ پس محبوب ترین جفت ارز بازار های مالی است . این جفت ارز تحت تاثیر اخبار های سیاسی اقتصادی اروپا و آمریکا و جهان است . تصمیماتی که فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا می‌گیرند مستقیما روی این جفت ارز اثرگذار است .‌ همچنین تصمیمات سیاسی اقتصادی کشور های دیگر جهان نیز روی این جفت ارز تاثیرگذار است . اخبار مثبت از سمت فدرال رزرو آمریکا باعث ریزشی شدن روند جفت ارز EURUSD و اخبار منفی فدرال رزرو باعث صعودی شدن این‌ جفت ارز می‌شود.

تاریخچه یورو و جفت ارز EURUSD در فارکس

قرارداد ایجاد پول واحد در اتحادیه اروپا با عنوان یورو در سال ۱۹۹۲ ایجاد شد . ۷ سال بعد یعنی در سال ۱۹۹۹ یورو به عنوان ارز مشترک در حساب های بین کشوری استفاده شد و تست های نهایی خود را انجام داد تا اینکه در نهایت در سال ۲۰۰۲ یورو به مرحله عرضه عمومی رسید و در اختیار مردم قرار گرفت . محبوبیت یورو در جهان به دلیل استفاده گسترده در کشور های اروپایی است .جفت ارز EURUSD محبوب ترین جفت ارز بازار های مالی و ارز EUR دومین ارز پرطرفدار در بین معامله گران بعد از USD است . از ۲۸ کشور عضو در اتحاد اروپا ، ۱۹ کشور از ارز یورو استفاده می‌کنند .
زمانی که شما نمودار قیمتی یک سهام را بررسی می‌کنید مستقیما قیمت آن سهام را تماشا میکنید . برای مثال سهام شرکت X به نرخ ۱۰۰ دلار نمایش داده میشود . این یعنی قیمت هر سهم ۱۰۰ دلار است اما در جفت ارز ها این بحث متفاوت است . یعنی زمانی که نرخ لحظه ای یورو در مقابل دلار آمریکا ۱.۲ عنوان می‌شود یعنی برای خرید هر واحد از یورو باید ۱.۲ واحد دلار آمریکا پرداخت کنید . تقویت یورو باعث ضعیف تر شدن دلار آمریکا و برعکس ضعیف شدن یورو باعث تقویت دلار آمریکا می‌شود .

جفت ارز EURUSD به عنوان نقدشونده ترین جفت ارز در جهان شناخته می‌شود . یعنی در صورتی که قصد معامله در این جفت ارز را داشته باشید می‌توانید با کمترین اسپرد و کارمزد معامله خود را انجام دهید . جفت ارز EURUSD یکی از بهترین گزینه ها برای معامله گران تازه کار است .
بر اساس آمار صندوق بین‌المللی پول ارز دلار آمریکا در ۸۰ درصد معاملات جهانی و یورو در ۳۰ درصد معاملات نقش دارند .
بر اساس تحقیقات سایت dailyfx بهترین استراتژی معاملاتی برای جفت ارز EURUSD استفاده از خطوط حمایت و مقاومت است . چون در بررسی نمودار سال های گذشته ، این جفت ارز نسبت به سطوح حمایت مقاومت در تایم لندن بیشترین واکنش را نشان داده است .
به دلیل اینکه ارز های دلار آمریکا و یورو از اهمیت بسیار بالایی در سطح جهان برخودار هستند ، فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا در مسائل اقتصادی سیاسی باهم هماهنگ می‌شوند تا بتوانند این‌جفت ارز را از ثبات قیمت بالایی برخودار کنند . در این بین FOMC که بخشی از فدرال رزرو است نیز نقش دارد .

جفت ارز EURUSD مخفف چیست ؟

EUR : یورو
USD : دلار آمریکا

مهمترین رویداد های اقتصادی تاثیرگذار روی EURUSD در سال‌های اخیر

تراز تجاری اروپا
تراز تجاری اروپا

۱ – افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا در سال ۲۰۰۷
۲ – کاهش نرخ بهره بانکی آمریکا در سال ۲۰۰۸
۳ – رکود اقتصادی شدید در یونان در سال ۲۰۰۹ که باعث ایجاد تورم شدید در اروپا شد
۴ – فشار کشور های جهان روی اتحادیه اروپا برای بازپرداخت بدهی مالی کشور یونان در سال ۲۰۱۱
۵ – کاهش شدید محرک های اقتصادی از سوی فدرال رزرو در سال ۲۰۱۳
۶ – سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا در رابطه با گسترش تراز تجاری اروپا با ارز یورو در سال ۲۰۱۴
۷ – افزایش تقاضای جهانی برای انجام معاملات تجاری با یورو در سال ۲۰۱۵
۸ – افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا در سال ۲۰۱۵
۹ – پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶
۱۰ – خریداری ۶۰ میلیارد یورو اوراق قرضه اروپایی توسط کشور های جهان در سال ۲۰۱۷
۱۱ – کاهش محرک های اقتصادی در اروپا توسط بانک مرکزی اروپا در سال ۲۰۱۸
۱۲ – تصمیم بانک مرکزی اروپا برای کاهش نرخ بهره بانکی در سال ۲۰۱۹
۱۳ – کاهش نرخ بهره بانکی اروپا در سال ۲۰۱۹
۱۴ – انتصاب کریستین لاگارد رئیس سابق بانک جهانی پول به سمت ریاست بانک مرکزی اروپا در سال ۲۰۱۹
۱۵ – عرضه اوراق قرضه اروپایی برای تامین هزینه های مقابله با ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰

مهمترین اخبار اقتصادی برای جفت ارز EURUSD

مهمترین اخبار اقتصادی
مهمترین اخبار اقتصادی

۱ – نرخ بهره بانکی آمریکا و اروپا
۲ – کنفرانس مطبوعاتی بانک های مرکزی آمریکا و اروپا
۳ – نرخ بیکاری
۴ – تراز تجاری
۵ – حقوق و دستمزد بخش غیر کشاورزی ( NFP )
۶ – نرخ تورم
۷ – تولید ناخالص داخلی
۸ – آمار خرده فروشی
۹ – ثبت سفارش کالاهای بادوام
۱۰ – ثبت سفارش کالاهای صنعتی
۱۱ – احساسات تجاری
۱۲ – شاخص اعتماد مصرف کننده

بهترین اندیکاتور ها

بهترین اندیکاتور ها
بهترین اندیکاتور ها EURUSD

بهترین اندیکاتور ها  برای تحلیل تکنیکال یورو در مقابل دلار آمریکا عبارتند از:

Williams Percent Range (WILLR)
Ultimate Oscillator (ULTOSC)
Time Series Forecast (TSF)
Standard Deviation (SD)
Relative Strength Index (RSI)
Moving Average Convergence Divergence (MACD)
Money Flow Index (MFI)
Exponential Moving Average (EMA)
Average True Range (ATR)
Absolute Price Oscillator (APO)
فایل PDF

بهترین الگو های کندلی

بهترین الگو های کندلی
بهترین الگو های کندلی

۱ دقیقه : Doji – Tristar
۵ دقیقه : Hanging Man
۱۵ دقیقه : —–
۳۰ دقیقه : Belt-hold – Closing Marubozu – Long Line – Marubozu
۱ ساعته : Three Outside Up-Down
۴ ساعته : Spinning Top
روزانه : Closing Marubozu – Long Line – Upside-Downside Gap Three Methods – Rickshaw Man – Spinning Top
هفتگی : —–
ماهانه : Belt-hold

مهمترین میانگین های متحرک

مهمترین میانگین های متحرک
مهمترین میانگین های متحرک EURUSD

برای جفت ارز EURUSD از سال ۲۰۱۴ تاکنون میانگین‌های متحرک ۲۶۰ روزه ، ۵۲ روزه و ۲۶ روزه در تایم فریم روزانه بهترین عملکرد را داشته اند .

برای بررسی تحلیل تکنیکال جفت ارز EURUSD اینجا کلیک کنید 

پیپ شمار کندل ها

معمولا جفت ارز EURUSD در شرایط استاندارد در تایم فریم های مختلف میزان مشخصی از پیپ را ثبت می‌کند . هر کندل از EURUSD چند پیپ ارزش دارد ؟
۱ دقیقه : ۷ پیپ
۵ دقیقه : ۱۳ پیپ
۱۵ دقیقه : ۱۴ پیپ
۳۰ دقیقه : ۲۰ پیپ
۱ ساعته : ۳۵ پیپ
۴ ساعته : ۵۳ پیپ
روزانه : ۸۵ پیپ
هفتگی : ۲۲۰ پیپ
ماهانه : ۴۲۸ پیپ

نوسانی ترین ساعات روز

بیشترین نوسانات در ساعات ۱۵ ، ۱۱ و ۱۴ اتفاق می‌افتند . ( به تایم ایران )
کمترین نوسانات در ساعات ۲ ، ۳ و ۴ اتفاق می افتند . ( به تایم ایران )

نوسانی ترین روزهای هفته

نوسانی ترین روزهای هفته
نوسانی ترین روزهای هفته

بیشترین نوسانات جفت ارز EURUSD در پنج شنبه ها صورت می‌گیرد . در زیر روزهای هفته بر اساس بیشترین نوسانات مشخص شده اند که عبارتند از :
پنج شنبه
سه شنبه
جمعه
دوشنبه
چهارشنبه

نوسانی ترین روزهای ماه برای جفت ارز EURUSD

بیشترین نوسانات ماهانه در روزهای ۱۰ ، ۷ و ۲۹ هر ماه رخ می‌دهند . در صورتی که کمترین نوسانات مربوط به روزهای ۵ ، ۲۰ و ۲۱ هر ماه هستند .

تایم فریم های پول ساز جفت ارز EURUSD

بر اساس بررسی های صورت گرفته در سه ماهه نخست ۲۰۲۲ تمامی تایم فریم های جفت ارز EURUSD جز تایم فریم ۵ دقیقه و ۱ ساعته ضررده بوده اند .

تایم فریم های سودده ها :

۵ دقیقه
۱ ساعته

تایم فریم های ضررده ها :

۱ دقیقه
۱۵ دقیقه
۳۰ دقیقه
۴ ساعته
روزانه
هفتگی
ماهانه

همبستگی جفت ارز ها

همبستگی جفت ارز ها با جفت ارز EURUSD
همبستگی جفت ارز ها

همبستگی یکی از مهمترین بخش های تحلیل در بازار های مالی است که نشان می‌دهد رفتار حرکتی کدام‌ جفت ارز ها با هم مشابه و یکسان است و در مقابل کدام جفت ارز ها مخالف هم رفتار می‌کنند .

همبستگی مثبت با EURUSD

EURSGD +99.2%
EURNZD +94.3%
GBPUSD +93.7%
EURAUD +93%
EURCAD +92.9%
EURCHF +92.3
GBPNZD +90%
GBPCHF +89.9%
GBPAUD 89.4%
GBPSGD +87.9%

همبستگی منفی با EURUSD

USDHUF -96.3%
USDSGD -95.5%
XAUEUR -94.5%
XAUGBP -93.9%
XAGEUR -92.2%
XAUJPY -91.3%
USDPLN -90.7%
XAUCHF -90.3%
AUDCAD -88.1%
USDCHF -87.6%

جفت ارز EURUSD یک جفت ارز صعودی است . بر اساس بررسی های فصلی و سه ماهه مشخص می‌شود که یورو در مقابل دلار آمریکا در صعود ها قدرتمند تر عمل می‌کند تا نزول ها .‌ صعودی ترین کندل سه ماهه این جفت ارز تا ۱۷۵ پیپ‌ هم حرکت کرده است اما در مقابل کندل نزولی این‌ جفت ارز در نهایت تا ۱۳۲ پیپ حرکت کرده است .
حجم معاملات خرید در جفت ارز EURUSD برابر با ۲۸۶ درصد نسبت به حجم معاملات فروش است . یعنی در مقابل هر ۱۶۸۰۶ لات معامله خرید ، ۵۸۶۴ لات معامله فروش ثبت می‌شود .

بزرگترین معامله گران جفت ارز EURUSD

۱ – روسیه
۲ – تایلند
۳ – انگلیس
۴ – آلمان
۵ – آمریکا
۶ – کانادا

حجم معاملات روزانه جفت ارز EURUSD

حجم معاملات روزانه
جفت ارز EURUSD در هر ۲۴ ساعت ، ۲ تریلیون دلار معامله می‌شود . یعنی تقریبا ۳۲ درصد از حجم معاملات آنلاین را دربرمی‌گیرد .

جفت ارز EURUSD در تریدینگ ویو

جفت ارز EURUSD در تریدینگ ویو
برای این کار ابتدا وارد سایت تریدینگ ویو شده و سپس در قسمت جستجو، EURUSD را تایپ کنید.

رفتار شناسی جفت ارز EURUSD

بر اساس بررسی های صورت گرفته، رفتار حرکتی در جفت ارز EUR USD بر اساس بیانیه ها و سخنرانی های منتشر شده توسط بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو مشخص می شوند.

 سیگنال جفت ارز EURUSD

طبق اطلاعات منتشر شده توسط سایت خبری بلومبرگ، 89 درصد از معامله گرانی که از سیگنال های معاملاتی برای جفت ارز EUR USD استفاده می کنند، در نهایت متضرر می شوند.