جفت ارز EURCHF همراه با تحلیل تکنیکال و بررسی کامل

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

جمعه – 7 اردیبهشت 1403

شرایط و حالت بازار و برخورد قیمت به خط مقاومت همگی می توانند از عوامل مهمی باشند که می تواند باعث شروع روند نزولی شدید در بازار تا محدوده حمایت 0.9559 شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

جمعه – 11 اسفند 1402

قیمت درون کانال صعودی در نوسان است. دو برخورد در مقابل یک برخورد به کانال نشان از قدرت بالای خریداران نسبت به فروشندگان دارن.

جفت ارز EURGBP

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

پنج شنبه – 22 دی 1402

قیمت بارها به کف قیمت هفتگی برخورد کرده است و در عبور از آن ناموفق بوده است. از این رو می توان انتظار داشت که فعلا بازار شرایط رنج و خنثی را دنبال کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

چهارشنبه – 17 آبان 1402

 

محدوده های مقاومت شکل گرفته در مقابل قیمت می تواند مانع ادامه روند صعودی و شروع روند نزولی در قیمت باشد. در این حالت هدف ریزش قیمت می تواند روی خط حمایت باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

دوشنبه – 24 مهر 1402

پس از شکسته شدن محدوده حمایت و شکل گرفتن پولبک، به احتمال بسیار زیاد قیمت ریزش قابل توجهی تا سطح قیمتی 0.9405 را تجربه خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

یک شنبه – 19 شهریور 1402

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

الگوی مثلث شکل گرفته می تواند عامل اصلی در بازگشت روند نزولی به روند صعودی باشد. پیش بینی می شود قیمت پس از برخورد به خط حمایت در عدد 0.9520 روند صعودی خود را تا سطح 0.96 آغاز نماید. 

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

دوشنبه – 22 خرداد 1402

قیمت پس از اینکه از خط مقاومت عبور کرد حالت صعودی به خود گرفت. با این حال می توان از کاهش حجم معاملات نزولی، احتمال صعودی شدن روند را تا محدوده مقاومت 0.98 داد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

تحلیل تکنیکال EURCHF

سه شنبه – 9 خرداد 1402

محدوده حمایتی 0.97 تا 0.9720 با شکست خود فروشندگان را برای رسیدن قیمت به سطح 0.96 همراهی می کند.

تحلیل تکنیکال EURCHF

تحلیل تکنیکال EURCHF

سه شنبه – 12 اردیبهشت 1402

الگوی مثلث در مسیر پیش روی قیمت قرار دارد. این فشردگی قیمت به احتمال زیاد فعلا پایدار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال EURCHF

تحلیل تکنیکال EURCHF

یکشنبه – 27 فروردین 1402

جفت ارز EUR/CHF با پشت سر گذاشتن محدوده حمایت 0.9848 در مسیر برخورد دوباره به سطح حمایت ماهانه در عدد 0.97 است. اما در صورتی که به کمک اخبار فاندامنتال پیش رو، رشد قیمت شدیدی اتفاق افتاده و قیمت از محدوده مقاومت فعلی عبور کند، می توان برای رسیدن قیمت به خط مقاومت 0.99 وارد معامله شد.

جفت ارز EURCHF

تحلیل تکنیکال EURCHF

پنج شنبه – 10 فروردین 1402

قیمت در زیر خط مقاومت گرفتار شده است. قیمت برای بار چهارم تلاش خود را برای عبور از خط مقاومت انجام داد ولی اینبار نیز ناموفق بوده است. شرایط بازار فعلا نزولی است. ولی در صورتی که روند صعودی شود می توان برای رسیدن قیمت به سطح 1.05 امیدوار بود.

EURCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

چهارشنبه – 14 اسفند 1401

عبور قیمت از خط حمایت می تواند به عنوان محرک اصلی برای ریزش شدید قیمت تبدیل شود. این ریزش می تواند تا محدوده حمایت 0.9850 ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF 

سه شنبه – 27 دی 1401

شیب کاهشی ایجاد شده در قیمت می تواند با سرعتی بالاتر از شرایط نرمال قیمت را به محدوده حمایت در عدد 0.99 برساند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF 

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF – پنج شنبه – 15 دی 1401

در روزهای گذشته روند نسبتا رنج و بی حرکتی را در جفت ارز EUR/CHF شاهد بوده ایم. با این حال احتمالا این شرایط برای روزهای آینذه نیز پایبند خواهند بود و نمی توان نوسانات هیجانی را پیش بینی کرد. اما قیمت می تواند در محدوده 50 پیپ نوسان کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF – چهارشنبه – 7 دی 1401

مقاومت ایجاد شده باعث شد تا قیمت در روند صعودی ناموفق عمل کرده و به سمت خط حمایت در قیمت 0.9840 حرکت کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF – سه شنبه – 22 آذر 1401

جفت ارز EUR/CHF در داخل مثلث در نوسان است. قیمت بارها به کف و سقف مثلث برخورد کرده است و در صورت شکسته شدن هر کدام از این خطوط، احتمالا روند شدیدی ایجاد خواهد شد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

تحلیل تکنیکال EURCHF – یکشنبه – 29 آبان 1401

تحلیل تکنیکال EURCHF – یورو با حرکت به سمت 0.99 و سپس ریزش تا خط حمایت 0.975 می تواند شرایط را برای شروع روند های بلندمدت تر ایجاد کند.

پرایس اکشن RTM – یکی از قدرتمندترین روش های تحلیل بازارهای مالی

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

تحلیل تکنیکال EURCHF – یکشنبه – 15 آبان 1401

 یورو توانست با روند صعودی خود در مقابل فرانک سوئیس به سطح 0.995 برسد اما مقاومت شدید قیمت باعث شد تا روند به سطح 0.9850 بازگردد. در این حال بسیاری از معامله گران روند را فعلا صعودی می دانند و روند اصلاحی را استراحت برای قیمت قبل از شروع روند صعودی می دانند.
تحلیل تکنیکال EUR CHF

تحلیل تکنیکال EURCHF – شنبه – 23 مهر 1401

روند روزهای قبل باعث شد تا قیمت به سطح 0.9770 برسد. با این حال در این سطح، مقاومت شکل گرفته است و اما احتمالا قیمت به سمت محدوده قیمتی 0.9850 تا 0.99 حمله خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال EUR CHF

تحلیل تکنیکال EURCHF – چهارشنبه – 6 مهر 1401

جفت ارز EUR/GBP در یک کانال نزولی در حرکت است. قیمت بارها به سقف و کف قیمت برخورد کرده است. بر اساس شیب حرکتی فعلی، قیمت می تواند تا کف کانال در قیمت 0.9350 ریزش کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCHF

تحلیل تکنیکال EUR CHF – چهار شنبه – 23 شهریور 1401

 جفت ارز EUR CHF با رسیدن به محدوده حمایت 0.955 واکنش نشان داده و روند صعودی اصلاحی خود را تا رسیدن به خط مقاومت 0.97 شروع کرده است. با این حال قیمت در تلاش است تا با عبور از خط مقاومت، روند صعودی خود را تا رسیدن به سطح مقاومت 0.985 ادامه دهد. با این حال اگر برخورد قیمت به خط مقاومت آغاز کننده یک روند نزولی باشد، هدف حرکت دوباره همان محدوده 0.9555 خواهد بود.

تحلیل تکنیکال EUR CHF

تحلیل تکنیکال EUR/CHF – جمعه – 11 شهریور 1401

عبور قیمت از محدوده 0.98 باعث شده است تا احتمال ادامه دار بودن روند صعودی افزایش پیدا کند. در این شرایط هدف بعدی می تواند سطح مهم مقاومتی در قیمت 0.9950 باشد. در صورت بازگشت قیمت به زیر محدوده 0.98 می تواند روند را نزولی کند.

تحلیل تکنیکال EURCHF

تحلیل تکنیکال EURCHF – جمعه – 28 مرداد 1401

قیمت بر اساس روند نزولی خود و برخورد چند باره به خط مقاومت، تا سطح 0.9626 ریزش کرده است. با این حال احتمال ادامه این شرایط وجود دارد و می تواند تا سطح 0.9530 ادامه داشته باشد.
تحلیل تکنیکال EURCHF - جمعه - 28 مرداد 1401
با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید ( یوتیوب ، تلگرام ، اینستاگرام ، توییتر )

نمایش همه جمع کردن

بررسی جفت ارز EURCHF

جفت ارز EURCHF

جفت ارز EURCHF مربوط به بازار فارکس است و نشان دهنده نرخ تبادل بین یورو (EUR) و فرانک سوئیس (CHF) است. در این جفت ارز، EUR نمایانگر واحد پول یورو است و CHF نمایانگر واحد پول فرانک سوئیس است. بنابراین، نرخ تبادل EURCHF نشان می‌دهد چند یورو معادل یک فرانک سوئیس است یا به عبارت دیگر، چند فرانک سوئیس برابر یک یورو ارزش دارد.

 این جفت ارز معمولاً برای تجارت و سرمایه‌گذاری در بین مناطق اتحادیه اروپا و سوئیس استفاده می‌شود.

اهمیت این جفت ارز به دلیل نزدیکی جغرافیایی و روابط تجاری بین اتحادیه اروپا و سوئیس است. برخی از عواملی که می‌توانند تأثیرگذار بر نرخ تبادل EURCHF باشندعبارتند از: عوامل اقتصادی و سیاسی هر کشور، نرخ بهره، تورم، سیاست‌های پولی، وضعیت اشتغال و سلامت اقتصادی عمومی هر کشور می‌شوند.

در صورتی که میزان تقاضا برای یورو در مقابل فرانک سوئیس بیشتر شود، نرخ EURCHF افزایش خواهد یافت. همچنین، تأثیر تحولات سیاسی و اقتصادی در کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس نیز می‌تواند به نرخ تبادل EURCHF تأثیر بگذارد.

عوامل تاثیرگذار روی جفت ارز EURNZD

عوامل زیادی می‌توانند بر نرخ تبادل جفت ارز EURNZD (یورو به دلار نیوزیلند) تأثیر بگذارند. در ادامه، تعدادی از عوامل اصلی را بررسی خواهیم کرد:

  1. سیاست‌های پولی: تصمیمات بانک مرکزی هر کشور در مورد نرخ بهره و سیاست‌های پولی می‌توانند تأثیر زیادی بر نرخ تبادل EURNZD داشته باشند. تغییر در نرخ بهره، تحرکات بازار سرمایه، و روند رشد اقتصادی هر کشور می‌توانند تأثیرگذار باشند.

  2. شاخص‌های اقتصادی: عوامل اقتصادی مانند رشد اقتصادی، تورم، نرخ بیکاری، تجارت خارجی و تعادل مالی کشورها می‌توانند بر نرخ تبادل EURNZD تأثیر داشته باشند. به عنوان مثال، اگر اقتصاد نیوزیلند بهبود یابد و رشد اقتصادی افزایش یابد، ممکن است نرخ تبادل EURNZD افزایش یابد.

  3. تحولات سیاسی: تغییرات سیاسی در هر یک از کشورها می‌تواند تأثیر زیادی بر نرخ تبادل EURNZD داشته باشد. برای مثال، تغییر در حکومت یا سیاست‌های تجاری و اقتصادی هر کشور می‌تواند تأثیرگذار باشد.

  4. تقاضا و عرضه: نرخ تبادل EURNZD نیز تحت تأثیر تقاضا و عرضه قرار می‌گیرد. اگر تقاضا برای یورو در مقابل دلار نیوزیلند افزایش یابد و یا عرضه دلار نیوزیلند کاهش یابد، ممکن است نرخ EURNZD افزایش یابد.