تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDUSD

جمعه – 25 خرداد 1403

قیمت بین محدوده های حمایت و مقاومت در حال نوسان رنج است. این شرایط فعلا ادامه دار خواهد بود و می توان انتظار داشت که قیمت بعد از برخورد به محدوده حمایت در عدد 0.6580 تا محدوده مقاومت در عدد 0.672 صعود کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDUSD

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

جمعه – 24 فروردین 1403

جفت ارز AUD/CAD در روند نزولی و حرکت پله ای قرار دارد و می تواند تا سطح 0.88 ریزش کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

جمعه – 4 اسفند 1402

خطوط حمایت و مقاومت در اطراف قیمت مشخص هستند. با این شرایط به احتمال زیاد قیمت تلاش خواهد کرد تا به خط حمایت در عدد 0.8785 رسیده و حرکات رنج خود را شروع کند.

جفت ارز AUDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

جمعه – 24 آذر 1402

 

قیمت می تواند با برخورد به خط حمایت در مسیر رشد و صعود خود مانند روزهای گذشته حرکت کرده و به سطح 0.906 برسد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

چهار شنبه – 10 آبان 1402

عبور قیمت از خط مقاومت خریداران را متقاعد برای افزایش حجم معاملات خرید می کند. این شرایط می تواند تا رسیدن قیمت به سطح 0.89 ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

پنج شنبه – 20 مهر 1402

جفت ارز AUD/CAD در شرایطی قرار دارد که می توان منتظر شروع روند صعودی یا نزولی شد. قیمت در بین محدوده های مقاومت و خط حمایت قرار دارد. در صورتی که قیمت از خط حمایت عبور کند می توان انتظار داشت قیمت تا محدوده حمایت 0.8561 ریزش کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

سه شنبه – 7 شهریور 1402

قیمت مابین خط مقاومت و محدوده حمایت در نوسان است. این شرایط در نهایت می تواند عامل اصلی شروع یک روند رنج و خنثی در ساعات و روزهای آینده باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

دوشنبه – 19 تیر 1402

قیمت درون خطوط حمایت و مقاومت در نوسان است. در این حالت قیمت می تواند از سمت خط حمایت عبور کرده و فاز دوم ریزش تا عدد 0.8677 شکل گیرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

چهارشنبه – 17 خرداد 1402

روند نزولی قیمت همچنان ادامه دارد. قیمت بارها تلاش کرد تا از خط مقاومت عبور کند ولی هربار ناموفق بوده است. در نهایت احتمال اینکه روند نزولی تا کف قیمت ماهانه در عدد 0.8787 ادامه داشته باشد زیاد است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

تحلیل تکنیکال AUDCAD

سه شنبه – 5 اردیبهشت 1402

ریزش قیمت بر اساس خط مقاومت کاملا مشخص و قابل مشاهده است. قیمت بارها تحت فشاری که فروشندگان وارد کرده اند کاهش قیمت داده است. با این حال قیمت می تواند تا سطح 0.86 ریزش کند.

تحلیل تکنیکال AUDCAD

تحلیل تکنیکال AUDCAD

یک شنبه – 20 فروردین 1402

روند نزولی بازار با توجه به شرایط خط مقاومت و محدوده مقاومت ایجاد شده می تواند از پایداری قابل توجهی برخوردار باشد. این روند تا قیمت 0.884 ثابت خواهد ماند.

جفت ارز AUDCAD

تحلیل تکنیکال AUDCAD

شنبه – 5 فروردین 1402

شیب نزولی ایجاد شده در زیر خظ مقاومت می تواند قیمت را تحت شرایط فعلی تا سطح 0.90 برساند. باید دقت داشت که قیمت از خط حمایت فرعی نیز عبور کرده است.

AUDCAD

تحلیل تکنیکال AUDCAD

 جمعه – 7 اسفند 1401

قیمت در یک کانال نزولی در نوسان است. با شیب موجود، قیمت در اولین حرکت خود می تواند خط حمایت 0.9090 را لمس کرده و حرکت اصلاحی را با رشد تا سطح 0.92 شکل دهد.

تحلیل تکنیکال AUDCAD

تحلیل تکنیکال AUD CAD

 شنبه – 8 بهمن 1401

خطوط حمایت موجود در نمودار مانع ریزش شدید قیمت به نواحی پایین تر شده اند. با وجود این شرایط احتمال برخورد قیمت به خط حمایت اولیه در قیمت 0.9350 وجود دارد. در صورت عبور قیمت از این خط حمایت، می توان منتظر رسیدن قیمت به خط حمایت دوم در قیمت 0.9050 بود.

تحلیل تکنیکال AUD CAD

تحلیل تکنیکال AUD/CAD

 شنبه – 24 دی 1401

رسیدن قیمت به محدوده مقاومت برای سومین بار می تواند روند را مجبور به شروع یک حرکت اصلاحی تا خط حمایت در قیمت 0.92 بکند. با این حال در صورتی که قیمت با کندل های قدرتمند از محدوده مقاومت عبور کند، هدف صعود 0.9450 خواهد بود.

تحلیل تکنیکال AUDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD – دوشنبه – 12 دی 1401

شکست خط مقاومت می تواند کمک کننده روند صعودی تا سقف قیمتی 0.9333 باشد. با این حال با وجود شروع سال جدید میلادی،احتمالا میزان نوسانات شدیدا کاهش یافته و بازار خنثی را شاهد باشیم.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUD CAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD – چهار شنبه – 7 دی 1401

در بررسی اولیه احتمال شکل گیری حالت حرکتی ریزش، اصلاح و ریزش وجود دارد. با این حال در صورت محقق شدن این نظریه باید منتظر ریزش قیمت تا سطح 0.8930 بود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

قیمت در داخل کانال صعودی در حرکت است. رسیدن قیمت به سطح مقاومت  0.93 می تواند باعث شکل گیری روند اصلاحی تا کف کانال شود اما در کل روند حرکت اصلی کماکان صعودی است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD – پنج شنبه – 26 آبان 1401

تحلیل تکنیکال AUDCAD – نزدیک شدن قیمت به سطح مقاومت 0.9050 باعث ایجاد اختلاف نظر در بین معامله گران شده است. برخی تصور می کنند قیمت با برخورد به محدوده مقاومت با ریزش شدیدی به سمت 0.8750 حرکت خواهد کرد اما برخی دیگر اعتقاد دارند که قیمت برای رسیدن به سطح مقاومت بعدی در قیمت 0.92 آماده است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

تحلیل تکنیکال AUDCAD – یکشنبه – 15 آبان 1401

قیمت پس از 85 پیپ دیگر به خط مقاومت ماهانه برخورد می کند. این برخورد می تواند با فشار فروشندگان نتیجه نداشته و روند نزولی شود. اما در صورتی که شکست موفق انجام شود، هدف صعودی قیمت 0.92 خواهد بود.
تحلیل تکنیکال AUD CAD

تحلیل تکنیکال AUDCAD – چهارشنبه – 20 مهر 1401

قیمت توانست در اثر فشاری که اخبار اقتصادی وارد کردند، کف کانال را شکسته و با شیب بیشتری روند نزولی خود را دنبال کند. ادامه همین روند می تواند حتی تا سطح 0.855 نیز ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال AUD CAD

تحلیل تکنیکال AUDCAD – یکشنبه – 3 مهر 1401

در بررسی و تحلیل جفت ارز audcad که بر اساس اصول پرایس اکشن RTM صورت گرفته است، احتمال ریزش قیمت تا سطح حمایتی 0.8820 بسیار زیاد است. پس از آن قیمت باید تصمیم بگیرد که تمایل به ادامه روند نزولی دارد یا در تلاش است تا به خط مقاومت در عدد 0.8920 رشد کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUDCAD

تحلیل تکنیکال AUD CAD – دوشنبه – 21 شهریور 1401

دلار استرالیا در مقابل دلار کانادا در تلاش است تا با روند صعودی ضعیف خود به خط مقاومت برخورد کند. در این صورت می توان هدف صعودی قیمت را عدد 0.8950 دانست. در صورتی که روند ادامه دار بوده و از سطح مقاومت عبور کند، هدف صعودی بعدی بالاترین سطح قیمت هفتگی یعنی 0.906 خواهد بود.

تحلیل تکنیکال AUD CAD

تحلیل تکنیکال AUD CAD – چهارشنبه – 9 شهریور 1401

مثلث شکل گرفته در نمودار نشان دهنده استراحت قیمت است. در این شرایط در صورتی که قیمت با برخورد به خط مقاومت روند ریزشی را شروع کند، می تواند تا خط حمایت در قیمت 0.8940 ریزش کند. با این حال در صورت شکست خط مقاومت، صعود تا سطح 0.91 ادامه دار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال AUDCAD – چهارشنبه – 9 شهریور 1401

تحلیل تکنیکال AUDCAD – یکشنبه – 30 مرداد 1401

 دلار استرالیا در مقابل دلار کانادا در حال ریزش است. با این حال قیمت در مسیر 0.888 است . این مسیر می تواند به صورت پله و مرحله به مرحله اتفاق بی افتد.

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید ( یوتیوب ، تلگرام ، اینستاگرام ، توییتر )
نمایش همه جمع کردن

بررسی جفت ارز AUDCAD

جفت ارز AUDCAD

جفت ارز AUDCAD به عنوان یک جفت ارز کالایی در بازار های مالی شناخته می شود. چون دلار استرالیا بر اساس قیمت جهانی سنگ آهن و دلار کانادا بر اساس قیمت جهانی نفت خام نوسان می‌گیرند. رابطه های پیچیده اقتصادی بین استرالیا و چین باعث شده است که جفت ارز AUD/CAD در مقابل اخبار اقتصادی و سیاسی چین واکنش نشان دهد. در صورتی که شرایط اقتصادی سیاسی چین خوب باشد، روند جفت ارز AUD CAD صعودی و در صورتی که اوضاع اقتصادی کشور چین نامناسب باشد، این نماد روند نزولی خواهد گرفت.
ارزش دلار کانادا با قیمت نفت خام رابطه مستقیم دارد. چون اصلی ترین صادرات کانادا را نفت خام تشکیل می‌دهد.
از دیگر دلایل اینکه دلار استرالیا به عنوان یک ارز کالایی شناخته می شود این است که استرالیا یکی از اصلی ترین کشور های تولید کننده و صادر کننده طلا در جهان است. از این رو ارزش دلار استرالیا و طلا نیز همبستگی بالایی دارند . در مقابل دلار کانادا نیز یک ارز کالایی محسوب می‌شود. چون بین دلار کانادا و قیمت جهانی نفت خام و گاز طبیعی رابطه مستقیم و هماهنگ وجود دارند.
کنترل ارزش دلار استرالیا بر عهده بانک مرکزی استرالیا و کنترل ارزش دلار کانادا بر عهده بانک مرکزی کانادا است .
ویدیو جفت ارز AUDCAD

همبستگی های ارزی

رابطه هماهنگ زمانی اتفاق می‌افتد که جفت ارزها پشت سر هم در یک جهت حرکت کنند. از جفت ارزهایی که هماهنگی مثبت با جفت ارز AUDCAD دارند ، می‌توان به جفت ارزهای AUDJPY   AUDCHFو AUDUSD اشاره کرد.
همبستگی منفی یا رابطه ناهماهنگ زمانی اتفاق می‌افتد که جفت ارزها پشت سر هم در خلاف جهت حرکت کنند. از جفت ارزهایی که هماهنگی منفی با جفت ارز AUDCAD دارند، می‌توان به جفت ارز های CADCHF و CADJPY اشاره کرد.
یکی از اصلی ترین همبستگی های مثبت در دلار استرالیا با طلا است. چون استرالیا سومین تولیدکننده بزرگ طلا در جهان است. پس هر زمان قیمت طلا افزایش پیدا کند ارزش دلار استرالیا نیز افزایش پیدا می‌کند و در مقابل هر زمان ارزش طلا کاهش پیدا کند ارزش دلار استرالیا نیز کاهش پیدا می‌کند.
همبستگی نفت خام با جفت ارز AUDCAD منفی است. یعنی افزایش بهای نفت خام باعث نزولی شدن روند این جفت ارز می‌شود و بر عکس کاهش بهای نفت خام باعث صعودی شدن روند جفت ارز AUDCAD می‌شود.

جفت ارز AUDCAD به چه معناست ؟

جفت ارز AUD CAD

در جفت ارز AUDCAD نماد AUD معرف دلار استرالیا و نماد CAD به عنوان دلار کانادا هستند.

مشخصات AUD CAD

اندازه هر لات استاندارد ۱۰۰۰۰۰
ارزش پیپ نسبت به هر لات استاندارد ۷.۴۹ دلار

رویداد های اقتصادی مهمی از جمله نرخ بهره بانکی، تولید ناخالص داخلی، میزان اشتغال و نرخ بیکاری، حجم تولیدات صنعتی، خرده فروشی، جریان های تجاری، قیمت مصرف کننده و تورم در این‌جفت ارز باعث افزایش تقاضا برای یکی از ارزهای دلار استرالیا یا دلار کانادا شده و باعث ایجاد نوسان در جفت ارز AUD/CAD می‌شود.
دلار استرالیا پنجمین ارز پر معامله در بازار فارکس و دلار کانادا ششمین ارز محبوب بازار فارکس است .
محبوبیت دلار استرالیا به این دلیل است که خریداران برای خرید از منابع طبیعی عظیم استرالیا ، باید دلار استرالیا پرداخت کنند . از طرف دیگر چون استرالیا در منطقه آسیا و اقیانوسیه قرار گرفته است، بسیاری از شرکت های بزرگ آسیایی از دلار استرالیا برای انجام معاملات روزانه خود استفاده می‌کنند.
محبوبیت دلار کانادا به این دلیل است که تقاضای کشور های توسعه یافته جهان به نفت و گاز کانادا روز افزون است. چین و هند تقاضای خرید نفت کانادا را دارند. همین عامل باعث می‌شود تقاضا برای دلار کانادا صعودی شود. کانادا به عنوان دوازدهمین صادر کننده بزرگ جهان شناخته می شود.

بهترین اندیکاتورها برای جفت ارز AUDCAD

بهترین اندیکاتورها برای جفت ارز AUDCAD

Aroon Oscillator (AROONOSC)
Balance of Power (BOP)
Exponential Moving Average (EMA)
LINEARREG_INTERCEPT
Moving Average Convergence Divergence (MACD)
Stop and Reverse (SAR)

الگو های تکنیکال برای تایم فریم های مختلف

۱ دقیقه ( Harami – Homing Pigeon – Matching Low – Short Line )
۵ دقیقه ( Engulfing Pattern – Long Line )
۱۵ دقیقه ( Belt-hold – Engulfing Pattern )
۳۰ دقیقه —–
۱ ساعته ( Doji – High-Wave – Hikkake – Long Legged Doji – Rickshaw Man – Spinning Top )
۴ ساعته ( Belt-hold )
روزانه ( Short Line – Three Outside Up-Down )
هفتگی ( Hikkake )
ماهانه ( Engulfing Pattern – Long Line )

میانگین نوسانات جفت ارز AUDCAD در تایم فریم های مختلف

۱ دقیقه : ۱.۱ پیپ
۵ دقیقه : ۶.۷ پیپ
۱۵ دقیقه : ۹.۲ پیپ
۳۰ دقیقه : ۶.۳ پیپ
۱ ساعته : ۸.۷ پیپ
۴ ساعته : ۳۱.۸ پیپ
روزانه : ۶۵.۹ پیپ
هفتگی : ۲۶۲.۴ پیپ
ماهانه : ۲۹۵.۲ پیپ

پر نوسان ترین و کم نوسان ترین روزهای هفته

پر نوسان ترین و کم نوسان ترین روزهای هفته

ترتیب پر نوسان ترین روز به کم نوسان ترین روز به صورت زیر است:

پنج شنبه
جمعه
سه شنبه
دوشنبه
چهارشنبه

پر نوسان ترین و کم نوسان ترین روزهای ماه

بر اساس آمار روزهای ۶، ۱۱و ۲۴ هر ماه پرنوسان ترین روز ها و در مقابل روزهای ۱۳، ۱۸و ۱۹ کم نوسان ترین روزهای ماه هستند.

پر نوسان ترین و کم نوسان ترین ساعات روز برای جفت ارز AUD CAD

بیشترین نوسانات روزانه مربوط به ساعات ۱۵، ۱۴و ۱۳ است و در مقابل کم نوسان ترین ساعات روز مربوط به ساعات ۲۱، ۵و ۱۸ است.

معمولا معامله گران تکنیکالی در چه تایم فریم هایی روی جفت ارز AUDCAD سودده و در چه تایم فریم هایی ضررده هستند؟

پر نوسان ترین و کم نوسان ترین روزهای هفته

تایم فریم های سودده:
۱ دقیقه
۵ دقیقه
۱۵ دقیقه
۳۰ دقیقه
۱ ساعته
۴ ساعته
ماهانه
تایم فریم های ضررده:
روزانه
هفتگی

بیشترین همبستگی حرکتی به همراه میزان درصد تشابه رفتاری

AUDJPY 90.3%
NZDCHF 91.7%
AUDJPY 90.3%
AUDCHF 90.3%
XAUUSD 85.4%

کمترین همبستگی حرکتی به همراه میزان درصد عدم تشابه رفتاری

EURAUD -87.8%
EURJPY -50.2%
EURUSD -66.9%
GBPJPY -50.6%
GBPUSD -67.8%
USDCAD -51.9%
USDJPY -44.6%
فایل PDF

واکنش رفتاری جفت ارز AUDCAD در روند های صعودی بهتر است یا روند های نزولی؟

بر اساس آمار های بانکی، این جفت ارز در صعود ها بهتر از نزول ها عمل می‌کند. طبق بررسی ها روندهای صعودی تا ۱۰۱ پیپ نوسان رو ایجاد می‌کنند ولی روند های نزولی در نهایت تا ۹۲ پیپ در یک کندل روزانه را ثبت می‌کنند. یعنی اگر روند صعودی باشد می توان انتظار داشت روند تا ۱۰۱ پیپ‌ در یک موج حرکتی را ادامه دهد.

میزان حجم معاملات روزانه جفت ارز AUDCAD

جفت ارز AUD/CAD در ۲۴ ساعت معمولا حجم معاملات ۱۵۰ میلیارد دلاری را ثبت می‌کند.

بزرگترین معامله گران جفت ارز AUDCAD عبارتند از:

بزرگترین معامله گران

۱ – روسیه
۲ – ژاپن
۳ – تایلند
۴ – کانادا
۵ – اسپانیا
۶ – استرالیا

نسبت حجم میزان خرید به میزان فروش در جفت ارز AUDCAD

بر اساس آمار یک سال اخیر در جفت ارز AUDCAD در مقابل هر ۳۰۳ لات معامله خرید ، ۱۳۲۵ لات معامله فروش ثبت می‌شود.

جفت ارز AUD/CAD ایچیموکو

اندیکاتور ایچیموکو همیشه یکی از مهمترین و محبوب ترین ابزار های تحلیل تکنیکال بوده است. اندیکاتور ایچیموکو را پس از ورود به سایت tradingview می توانید روی نمودار خود اضافه کنید. فقط کافی است در بخش جستجوی اندیکاتور ها کلمه ichimoku cloud را جستجو کنید.

جفت ارز AUDCAD در تریدینگ ویو

جفت ارز AUDCAD در تریدینگ ویو

وارد سایت تریدینگ ویو شده و در بخش جستجو عبارت AUDCAD را وارد کنید تا نمودار باز شود.

عملکرد جفت ارز AUDCAD

جفت ارز AUD CAD بر اساس رفتار بانک های مرکزی استرالیا و کانادا روند می گیرد.

جفت ارز AUDCAD مخفف چیست یا می توان گفت جفت ارز AUDCAD نماد چیست؟

جفت ارز AUD/CAD متشکل از Australian dollar ( دلار استرالیا ) و Canadian dollar ( کانادا ) است که در مارکت فارکس معامله می شوند.

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید ( یوتیوب ، تلگرام ، اینستاگرام ، توییتر )