جفت ارز EURCAD نمادی است می توان بر اساس آن تغییرات قیمتی یورو در مقابل دلار کانادا را بررسی کرد. جفت ارز EUR CAD در اصل یک نماد فرعی حساب می شود چون در آن اثری از دلار آمریکا که پرمعامله ترین جفت ارز جهان است دیده نمی شود. معمولا شرایط نقدشوندگی در جفت ارز های فرعی کمتر از جفت ارز های اصلی که به دلار آمریکا ارتباط دارند است. همچنین معمولا در جفت ارز های فرعی اسپرد و کارمزد معاملات بالاست.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

جمعه – 7 اردیبهشت 1403

شیب کلی روند نزولی است و این حالت می تواند تا رسیدن قیمت به خط حمایت در عدد 1.4515 ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

جمعه – 11 اسفند 1402

با وجود محدوده و خط مقاومت در مقابل قیمت می توان احتمال شروع روند نزولی و کاهشی تا خط حمایت در عدد 1.4560 را داد. جفت ارز EURCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

پنج شنبه – 22 دی 1402

قیمت بین خطوط حمایت و مقاومت در نوسان است. با این حال شرایط فعلی بازار طوری است که می توان احتمال ریزش بیشتر برای قیمت را داد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

چهارشنبه – 17 آبان 1402

 

خطوط حمایت همراه با قیمت در مسیر صعودی در حرکت هستند. این شرایط می تواند تا سطح 1.4829 ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

پنج شنبه – 27 مهر 1402

عبور قیمت از خط مقاومت و پولبک ایجاد شده می تواند شروع روند صعودی را نشان دهد. با این حال می توان با مدیریت سرمایه و ریسک مناسب برای رسیدن قیمت به سطح 1.4825 آماده بود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

سه شنبه – 21 شهریور 1402

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

شکسته شدن خط حمایت توسط قیمت می تواند شرایط را برای شروع ریزش شدید آماده کند. با این حال احتمال اصلاح قیمت تا خط مقاومت و سپس شروع روند نزولی تا سطح 1.4365 زیاد است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

سه شنبه – 23 خرداد 1402

قیمت پس از روزها توانست از خط مقاومت عبور کرده و در مسیر صعودی در تلاش باشد تا به محدوده مقاومت 1.4656 برسد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

تحلیل تکنیکال EURCAD

پنج شنبه – 4 خرداد 1402

با رسیدن قیمت به محدوده حمایت ماهانه و شکسته شدن خط مقاومت می توان برای رسیدن قیمت به محدوده مقاومت در عدد 1.4747 وارد معامله شد.

تحلیل تکنیکال EURCAD

تحلیل تکنیکال EURCAD

پنج شنبه – 10 فروردین 1402

برای جفت ارز EURCAD  می توان الگوی ABCD را متصور بود. در صورتی که این الگو شکل گیرد می توان امیدوار بود که قیمت به سطح 1.47 ریزش کند. اما باید دقت داشت که در صورتی که قیمت از سقف قیمتی ماهانه خود عبور کند می تواند با روند صعودی قدرتمند به 1.5270 برسد.

تحلیل تکنیکال EURCAD

تحلیل تکنیکال EURCAD

پنج شنبه – 10 فروردین 1402

احتمال عبور قیمت از خط حمایت اولیه و رسیدن قیمت به خط حمایت ثانویه وجود دارد. در این صورت عدد 1.4580 تارگت مناسبی برای قیمت خواهد بود.

EURCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD 

دوشنبه – 15 اسفند 1401

محدوه حمایت 1.4444 نقش مهم و اساسی را در نمودار جفت ارز EUR/CAD دارد. شکسته شدن این محدوده می تواند ریزش قیمت تا خط حمایت 1.44 را به دنبال داشته باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD 

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD 

شنبه – 15 بهمن 1401

شکسته شدن خط حمایت و افرایش فشار فروش توسط فروشندگان می تواند در نهایت به رسیدن قیمت به کف ماهانه خود در عدد 1.42 منجر شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD 

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD 

جمعه – 30 دی 1401

خطوط حمایت و مقاومت رسم شده برای قیمت می تواند روند صعودی نسبتا آرامی را برای روند کلی و اصلی قیمت نشان دهد. با این حال بر اساس برخورد قیمت به خط مقاومت می توان انتظار داشت قیمت به خط حمایت رسیده و در قیمت 1.4420 برخورد کند.تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD 

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD – پنج شنبه – 15 دی 1401

شیب نزولی مناسب همراه با شکسته شدن محدوده حمایت می تواند باعث شروع ریزشی بزرگ تر و بیشتر از ریزش قبلی خود شود. این ریزش می تواند تا سطح 1.39 اتفاق بی افتد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EUR CAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD – چهارشنبه – 7 دی 1401

خط مقاومت به صورت پیاپی مانع صعودی شدن روند قیمت شده است. با این حال این شرایط می تواند تا رسیدن قیمت به سطح حمایت 1.3850 ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD – چهارشنبه – 23 آذر 1401

قیمت در داخل کانال صعودی در نوسان است. با این حال احتمال ادامه دار بودن روند صعودی در داخل کانال تا رسیدن به قیمت 1.47 وجود دارد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

تحلیل تکنیکال EURCAD – دوشنبه – 30 آبان 1401

تحلیل تکنیکال EURCAD – برای معامله گرانی که به دنبال کسب سودهای بلندمدت ولی قابل توجه هستند، احتمال ریزش قیمت از محدوده مقاومت 1.38 تا خط حمایت 1.35 می تواند جذاب باشد.

تورم چیست ؟ + مقایسه تورم کشور های جهان

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

تحلیل تکنیکال EURCAD – یکشنبه – 15 آبان 1401

یورو در مقابل دلار کانادا توانسته است از سطح 1.33 به سطح 1.345 برسد. با این حال به نظر می رسد این رشد قیمت بیشتر به حرکت اصلاح قیمت شبیه است و می توان منتظر ریزش قیمت بود.
تحلیل تکنیکال EUR CAD

تحلیل تکنیکال EURCAD – سه شنبه – 26 مهر 1401

قیمت با رسیدن به سطح مقاومت 1.355 مقاومت قیمتی مناسبی را ایجاد کرده است. با این حال  در صورت شکسته شدن محدوده مقاومت، سطح بعدی مقاومت، قیمت 1.38 خواهد بود

تحلیل تکنیکال EUR CAD

تحلیل تکنیکال EUR/CAD – شنبه – 9 مهر 1401

شکسته شدن خط مقاومت باعث شده است تا قیمت با استفاده از 2 کندل صعودی قدرتمند به 1.3548 برسد. این در حالی است که محدوده مقاومت 1.37 پیش روی قیمت است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EURCAD

تحلیل تکنیکال EUR/CAD – شنبه – 26 شهریور 1401

یورو در مقابل دلار کانادا در یک کانال صعودی در حرکت است. قیمت می تواند با شیب موجود به سقف کانال در قیمت 1.3450 برسد. با این حال در صورتی که روند صعودی به روند نزولی تبدیل شود، ریزش تا خط حمایت یا کف کانال ادامه خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال EUR CAD

تحلیل تکنیکال EUR CAD – شنبه – 12 شهریور 1401

ریزش پله ای با بدتر شدن شرایط یورو و اروپا اتفاق افتاده است. با این حال قیمت با عبور از محدوده 1.31 در مسیر رسیدن به سطح حمایتی 1.29 است.

تحلیل تکنیکال EUR CAD

تحلیل تکنیکال EURCAD – شنبه – 5 شهریور 1401

روند در جفت ارز EURCAD نزولی است. قیمت در شکست و عبور از خط مقاومت ناموفق بوده است. با این حال احتمال برخورد دوباره قیمت به سطح 1.32 وجود دارد.
تحلیل تکنیکال EURCAD – شنبه – 5 شهریور 1401
با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید ( یوتیوب ، تلگرام ، اینستاگرام ، توییتر )

نمایش همه جمع کردن

بررسی جفت ارز EURCAD


جفت ارز EURCAD
در جفت ارز EURCAD، یورو به عنوان ارز پایه و دلار کانادا به عنوان ارز متقابل قرار دارند. این موضوع یعنی اینکه نوسانات قیمتی یورو در مقابل دلار کانادا ثبت می شود.

تاریخچه جفت ارز EURCAD

تاریخچه جفت ارز EURCAD
نماد EUR CAD یکی از محبوب ترین جفت ارز های فعال در بازار فارکس است که متشکل از یورو به عنوان دومین ارز محبوب بازار های مالی و دلار کانادا به عنوان ششمین ارز پرمعامله جهان است. می توان گفت که یورو در 33 درصد از تجارت جهانی و دلار کانادا در 5 درصد از تجارت جهانی نقش دارند. معرفی اولیه یورو در سال 1999 اتفاق افتاد. زمانی که در ژانویه 1999 یورو معرفی شد کسی تصور نمی کرد که یورو محبوبیت بالایی کسب کرده و به عنوان دومین ارز محبوب جهان شناخته شود. یورو هم اکنون در 19 کشور اروپایی و 22 کشور غیر اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس آمار منتشر شده فقط در اروپا نزدیک به 340 میلیون نفر از یورو برای معاملات و صرف هزینه های زندگی استفاده می کنند. کنترل و مدیریت یورو توسط بانک مرکزی اروپا انجام می شود. یکی از عوامل محبوبیت یورو برای گردشگران، یکپارچگی پولی است. یعنی بازدیدکنندگان می توانند به راحتی با ارز یورو در 19 کشور مسافرت کنند. از بزرگترین و مهمترین کشور های منطقه یورو می توان به آلمان، فرانسه و ایتالیا اشاره کرد.
کانادا دهمین اقتصاد بزرگ جهان بر اساس تولید ناخالص داخلی است. اصلی ترین صادرات کانادا را می توان نفت دانست که بخش عمده آن به کشور آمریکا صادر می شود.
صادرات کانادا
اما در مقابل دلار کانادا در قلمروهای کانادا مورد استفاده قرار می گیرد و با نام مستعار لونی نیز شناخته می شود. بسیاری از فعالین بازار های مالی یورو را ارزی نوپا می دانند اما سابقه و قدمت Loonie به قرن 17 میلادی باز می گردد. در آن زمان کانادا بخشی از استعمار فرانسه بود.

بیشترین و کمترین نرخ جفت ارز EUR/CAD

نوسانات جفت ارز EURCAD
اولین روز ورود به معاملات جهانی
EURCAD : 1.5
قیمت در اوایل سال 2004
EURCAD : 1.69
در شرایط فعلی قیمت بین محدوده های 1.6 تا 1.4 مهار شده است

نهاد های تاثیرگذار روی جفت ارز EURCAD

بانک مرکزی کانادا

  • بانک مرکزی اروپا ( ECB ): از مهمترین بانک های مرکزی جهان می توان به بانک مرکزی اروپا اشاره کرد. این بانک وظیفه حفظ ارزش یورو و مقابله با تورم در منظقه یورو را بر عهده دارد. سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا مستقیما روی ارز یورو نوسان ساز است. همچنین به عملکرد بانک مرکزی کشور های عضو یورو نظارت می کند. در صورتی که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره بانکی را افزایش دهد، روند این جفت ارز صعودی و در صورتی که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره بانکی را کاهش دهد، روند حرکتی در جفت ارز EURCAD نزولی می شود.
  • بانک مرکزی کانادا ( BOC ): وظیفه اصلی بانک مرکزی کانادا، کنترل تورم در سطح جامعه است. همچنین از دیگر وظایف بانک مرکزی کانادا می توان به فعال نگهداشتن شرایط کسب و کار در کشور نیز اشاره کرد. همچنین چاپ اسکناس زیر نظر بانک مرکزی کانادا انجام می شود. در کنار موارد گفته شده باید به تنظیم درآمد و هزینه های دولت نیز اشاره کرد. بانک مرکزی کانادا، تصمیم گیری در مورد افزایش یا کاهش نرخ بهره بانکی را نیز بر عهده دارد.
  • آمار کانادا: اداره ملی آمار کانادا، وظیفه بررسی شرایط جامعه و اعلام آمار مربوط به جمعیت, شرایط عمومی جامعه و محیط زیست را بر عهده دارد. شاخص هایی مثل قیمت مصرف کننده، نرخ بیکاری، اشتغال و خرده فروش توسط اداره آمار کانادا تهیه و منتشر می شوند.
  • آمار گمرکی کانادا: به دلیل اینکه حجم تولید و صادرات کالاهایی مثل نفت خام، گندم، طلا و آلومینیوم در کانادا بسیار بالاست، آمار تراز تجاری نیز می تواند بسیار مهم و با اهمیت باشد.

بزرگترین شرکای تجاری برای یورو و کانادا

کشور های آمریکا و چین از بزرگترین شرکای تجاری مشترک بین اتحادیه اروپا و کانادا هستند.

بهترین استراتژی های معاملاتی جفت ارز EURCAD

معاملات روزانه 


معاملات روزانه به نوعی از معاملات گفته می شود که در یک روز باز شده و تا پایان همان روز بسته می شوند. یکی از بهترین راهکار ها برای معامله در جفت ارز EUR CAD، استفاده از شکاف های قیمتی است. بر اساس بررسی های صورت گرفته در این جفت ارز گپ های قیمتی متعددی شکل می گیرند. از این روش می توان به صورت اسکالپ استفاده کرد. از این رو می توانید از تایم فریم های 1 دقیقه، 5 دقیقه و 15 دقیقه استفاده کنید. همچنین در بهترین شرایط بهتر است از حد ضرر 5 پیپ و حد سود 10 پیپ استفاده کنید.

معاملات نوسانی

در معاملات نوسانی می توانید بر اساس روش های تکنیکال معامله خود را فعال کرده و به مدت چند روز آن را فعال نگهدارید. جفت ارز EURCAD روی خطوط حمایت و مقاومت حساسیت بالایی دارد. پس می توانید بر اساس واکنش قیمت به خطوط، تحلیل و معامله کنید.
معاملات نوسانی

معاملات همسو

جفت ارز EURCAD و جفت ارز EURUSD در بسیاری از مواقع رفتار یکسانی را از خود نشان می دهند. پس با بررسی رفتار یورو در مقابل دلار آمریکا می توانید شرایط آینده جفت ارز EUR CAD را پیش بینی کنید.
همبیتگی جفت ارز ها
همچنین بین جفت ارز های EUR/CAD و جفت ارز CAD/CHF رابطه معکوس وجود دارد. پس بهتر است در یک جهت معامله نکنید.
همبستکی در فارکس

کندل های تکنیکال

1 دقیقه: Engulfing Pattern 
5 دقیقه: —–
15 دقیقه: Belt-hold/Hikkake/Long Line
30 دقیقه: Hikkake/Three Inside Up-Down
1 ساعته: —–
4 ساعته: Belt-hold/Closing Marubozu/Long Line/Marubozu
روزانه: Belt-hold/Closing Marubozu/Engulfing Pattern/Long Line/Marubozu
هفتگی: —–
ماهانه: Belt-hold/Long Line

میانگین نوسانات در هر پیپ

نوسان گیری
1 دقیقه: 4.5 پیپ
5 دقیقه: 4.7 پیپ
15 دقیقه: 12 پیپ
30 دقیقه: 15.8 پیپ
1 ساعته: 19.7 پیپ
4 ساعته: 27.6 پیپ
روزانه: 111.7 پیپ
هفتگی: 181.4 پیپ
ماهانه: 560 پیپ

بهترین و بدترین تایم فریم های معاملاتی

بر اساس بررسی های صورت گرفته معامله گران بلند مدت نسبت به معامله گران کوتاه مدت شرایط بهتری را در جفت ارز EURCAD داشته اند. در زیر تایم فریم های سبز و قرمز برای این جفت ارز مشخص شده اند که عبارتند از:

تایم فریم های سودساز:

هفتگی
ماهانه

تایم فریم های ضررده:

1 دقیقه
5 دقیقه
15 دقیقه
30 دقیقه
1 ساعته
4 ساعته
روزانه

همبستگی جفت ارز ها با جفت ارز EURCAD

همبستگی به هماهنگی رفتاری در جفت ارز ها گفته می شود. یعنی در زمانی که جفت ارز EUR/CAD صعودی می شود، صعود می کنند و با ریزش جفت ارز EUR CAD، ریزش می کنند.

همبستگی مثبت

1EURCAD – EURSGD94.8%
2EURCAD – EURUSD90.2%
3EURCAD – XAUJPY88.4%
4EURCAD – XAUAUD85.0%
5EURCAD – EURGBP84.5%
6EURCAD – EURAUD83.2%
7EURCAD – ZARJPY83.1%
8EURCAD – GBPCAD82.6%
9EURCAD – EURNZD81.9%
10EURCAD – XAGAUD79.6%

همبستگی منفی

1EURCAD – USDCZK81.5%-
2EURCAD – USDPLN80.6%-
3EURCAD – USDZAR77.7%-
4EURCAD – USDHUF75.0%-
5EURCAD – USDTRY70.3%-
6EURCAD – USDCNH68.4%-
7EURCAD – USDTHB66.8%-
8EURCAD – XPDUSD65.0%-
9EURCAD – NOKSEK64.5%-
10EURCAD – EURPLN56.6%-

شرایط جفت ارز EURCAD در روند ها

کندل شناسی
بر اساس بررسی های صورت گرفته جفت ارز EUR CAD در صعودها بهتر از نزول ها عمل می کند. بر اساس بررسی نوسانات 3 ماه گذشته، میانگین نوسانات در شرایط صعودی 194 پیپ و در شرایط نزولی 122 پیپ است.
همچنین این جفت ارز در بهترین روز 1.45 درصد رشد را ثبت کرده است. این در شرایطی است که بدترین روز برای این جفت ارز ریزشی تا 0.94 درصد بوده است.

حجم معاملات بر اساس لات

در جفت ارز EUR/CAD حجم معاملات به سود خریداران است. به صورتی که در مقابل هر 802 لات خرید، 445 لات فروش ثبت می شود.

بزرگترین معامله گران جفت ارز EUR CAD

بزرگترین معامله گران جفت ارز EURCAD
1 – آمریکا
2 – روسیه
3 – مکزیک
4 – انگلیس
5 – فرانسه

میانگین معاملات 24 ساعته

جفت ارز EUR/CAD به طور میانگین در هر 24 ساعت، 104 میلیارد دلار معامله می شود.

نوسانات ساعتی

بیشترین نوسانات در جفت ارز EUR/CAD در ساعات 14،7و 13 اتفاق می افتند. در مقابل کمترین نوسانات روزانه مربوط به ساعات 3،4 و 5 است.

نوسانات بر اساس روزهای هفته

نوسانات بر اساس روزهای هفته
پنج شنبه ( بیشترین نوسانات )
جمعه
چهارشنبه
سه شنبه
دوشنبه ( کمترین نوسانات )

نوسانات بر اساس روزهای ماه

بیشترین نوسانات جفت ارز EURCAD در روزهای 13،14 و 23 هر ماه رخ می دهند. همچنین کمترین نوسانات ماهانه مربوط به روزهای 9،15و16 هر ماه است.